Pagrindinis > Kitos temos > 3 patarimai, kaip sumažinti išlaidas maistui

3 patarimai, kaip sumažinti išlaidas maistui

Maisto prekės, be abejonės, yra tos išlaidos, kurių išvengti yra beveik neįmanoma. Kiekvieną mėnesį vidutinė Lietuvos šeima maisto prekėms išleidžia bent 300 eurų. Tačiau ką daryti, jei jūsų patiriamos išlaidos – per didelės?

Šiandien finansinių paslaugų palyginimo platforma Financer.com Lietuva dalinasi 3 patarimais, kurie jums padės sutaupyti nemažą dalį kasdienių išlaidų maistui.

1. Gaminkitės bei atsisakykite nebūtinųjų produktų.

Pasak finansų ekspertų, norint sutaupyti maisto produktams, yra labai svarbu, jog žmogus sugebėtų atskirti būtinąsias maisto prekes nuo nebūtinųjų.

„Financer“ teigimu, neretai Lietuvos žmonės vengia patiekalus gamintis namuose, ir vietoj to perka brangius užkandžius bei pusfabrikačius. Sūreliai, rūkytos dešros, šaldytos picos, bandelės, pirktinės mišrainės – anot ekspertų, būtent tokie produktai neretai jums gali kainuoti papildomus 100-150 eurų per mėnesį.

Vietoj jų, finansininkai pataria gamintis naminį maistą – košes, sriubas, kruopas, troškinius, naminius kepinius, bei nuolatos galvoti, kokiais patiekalais galima būtų pakeisti vieną ar kitą užkandį. Anot jų, pripratus daugiau gamintis namuose, poreikis užkandžiams kaip reikiant sumažės.

Galų gale, pagalvokite ir apie perkamus vaisvandenius, sultis, alkoholinius gėrimus – tokie gėrimai jums per mėnesį gali atsieiti labai brangiai, jei nestebėsite savo išlaidų.

2. Planuokite maistą.

Antrasis patarimas, kuris yra itin svarbus visiems, besiskundžiantiems didelėmis išlaidomis maistui, yra būtinybė planuoti savo pirkinius, bei į parduotuvę užsukti kaip įmanoma rečiau.

Kalbinami pašnekovai sako, jog labai didelė išlaidų maistui dalis kyla iš vadinamo „srautinio“ pirkimo – lankymosi parduotuvėje kasdien. Ekspertų teigimu, dažnai užsukant į parduotuvę, neretai yra nusiperkami ir nebūtini papildomi produktai, kurie itin pabrangina bendras mėnesio išlaidas.

Būtent todėl yra svarbu susidaryti tam tikrą maisto planą – apgalvoti kasdienius patiekalus bent 3 dienoms (geriausia – savaitei) bei į parduotuvę jų nuvažiuoti tik 1-2 kartus per savaitę.

Ekspertų teigimu, taip ne tik išvengsite nebūtinųjų išlaidų, bet ir reikiamas prekes įsigysite didesniais kiekiais, taip sutaupydami papildomai – ypač, jei toms prekėms taikoma nuolaida.

3. Stebėkite savo išlaidas.

Galiausiai, kalbinami finansininkai pataria stebėti savo patiriamas išlaidas. Anot jų, didžiausią nerimą kelia tai, jog dažnas lietuvis paprasčiausiai nestebi, kiek išleidžia maistui, o savo išlaidas pastebi tik mėnesio gale, esant mažam pinigų likučiui banko sąskaitoje.

Tam, kad taip nenutikų, ekspertai pataria pradėti vesti žurnalą – rinkti čekius ir paskaičiuoti, kiek eurų jūs išleidžiate vieniems ar kitiems produktams, o taip pat ir nebūtiniesiems pirkiniams.

Analitikai teigia, jog matydami bendrą situaciją, jūs galėsite kaip mat pamatyti savo klaidas bei jų nedaryti ateityje, taip gerinant pirkimo įpročius bei sutaupant ne vieną šimtą eurų per metus. Linkime sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE