Pagrindinis > Namai > 5 įrenginiai, padėsiantys mėgautis skanesne kava namuose

5 įrenginiai, padėsiantys mėgautis skanesne kava namuose

Kava nuo seno buvo laikoma ypatingu gėrimu, o kavos paruošimo ir gėrimo ceremonija turėjo išskirtinę reikšmę. Bėgant metams mažai kas pasikeitė, nes iki pat šių laikų gardžiai paruoštas kavos puodelis turi magišką galią – atpalaiduoja, leidžia pasimėgauti šia akimirka, suartina draugus, artimuosius ir net nepažįstamuosius.

Tačiau tam, kad pajustumėte tikrąją kavos magiją ji turi būti skani ir kvapni. Ar yra ypatingas receptas, atskleidžiantis kaip paruošti tokią kavą? Vieno recepto nėra, bet apžvelkime 5 įrenginius, kurie padės lengviau tai įgyvendinti namuose.

Moka kavavirės – ieškantiems tikrų skonių

Daug kas sutiks, kad tikras kavos skonis atsiskleidžia tik tuomet, kai kava yra ruošiama ant ugnies. Todėl tikriems kavos gurmanams elektriniai virduliai – ne draugai. Su šia nuomone sutinkate ir jūs? Namuose norite mėgautis subtiliu kavos skoniu ir užuosti svaiginantį jos aromatą? Tuomet jums reikalingas prietaisas – Moka kavavirė.  Šis įrenginys susijęs su italų kavos tradicijomis ir nepalieka abejingo nei vieno kavos mėgėjo. Kodėl verta rinktis Moka kavavirę?

– Moka kavavirė gaminama iš aliuminio, kuris puikiai sąveikauja su aromatais. Tad svaiginantis kavos aromatas – garantuotas.

– Mėgstamą kavą paruošite greitai ir išsaugosite ypatingą jos skonį.

– Kiekvieną kartą ruošdami kavą su Moka kavavire į savo namus įsileisite dalelę Italijos – nepamirštamų šios šalies skonių ir aromatų.

Kavamalės – gurmanų pasirinkimas

Kiekvienas kavos gurmanas sutiks, kad kavos skonis priklauso nuo jos paruošimo būdo. Todėl tam, jog kava išties pamalonintų skonio receptorius yra reikalingi specialūs įrenginiai. Vienas jų – kavamalės. Galima drąsiai teigti, kad kavamalė yra tas prietaisas, be kurio neišsiverčia dauguma kavos mėgėjų, kurie vertina kavos savybes ir siekia pajusti tikrąjį skonį.

Žinoma, tam, kad galėtumėte mėgautis itin gardžia kava, vien turėti kavamalę nepakanka, reikia žinoti ir kaip tinkamai ja naudotis. Didžiausia klaida daroma tuomet, kai visos kavos pupelės sumalamos iškart. Reikėtų pastebėti, kad sumalta kava dėl oksidacijos palaipsniui netenka savo aromatinių ir skoninių savybių. Todėl norint mėgautis išties gardžios ir kvapnios kavos puodeliu derėtų kavos pupeles malti prieš kiekvieną kavos ruošimą. Ką dar reikia žinoti apie kavamales?

– Atkreipkite dėmesį į kavamalės atliekamas funkcijas, tokias kaip reguliuojamas kavos malimo rupumas, programuojamas malimo laikas, integruota svarstyklių funkcija ir kitos.

– Atsižvelgiant į kavamalės tipą tinkamai ją prižiūrėkite. Teisingai prižiūrima kavamalė nepraras savo funkcionalumo bei efektyvumo ir kasdien jums leis mėgautis pačia gardžiausia kava.

Chemex kavinukai – mėgausitės kava be tirščių

Net ir pačius didžiausius kavos mėgėjus dažnai erzina kava su tirščiais. Todėl neretai ieškoma būdų, kaip paruošti gardžią kavą, kurioje jų nebūtų. Manote, neįmanoma? Chemex kavinukų dėka galite to išvengti. Šio specialaus įrenginio dėka kvapnią ir skanią kavą pagaminsite vos per kelias akimirkas ir svarbiausia, jog joje nebus jokių kavos gėrimo ritualą gadinančių tirščių. Be to, Chemex kavinukai pasižymi ir kitais privalumais, kuriais verta pasidomėti kiekvienam kavos gerbėjui:

– Šių įrenginių pagalba galite mėgautis vis kitu kavos skoniu. Tai padarysite keisdami maltos kavos ar vandens proporcijas, tad kava kaskart bus paruošta pagal individualius poreikius.

– Chemex kavinukai išsiskiria kompaktišku ir stilingu dizainu, tad šis prietaisas ne tik džiugins funkcionalumu, bet ir papuoš jūsų namų interjerą.

French Press kavinukai – ištikimiems klasikai

Ryškus skonis, puikiai pažįstamas aromatas – taip savo mėgstamą kavą apibūdina daugelis klasikinės kavos gerbėjų. Atrodo daug mokslo paruošti įprastos kavos puodeliui nereikia, tiesa? Ypatingo mokslo nereikia, bet tinkamas prietaisas visuomet pagelbėja. Tad ištikimi klasikinės kavos skoniui tikrai nenusivils išbandę French Press kavinuką. Šis kavinukas – klasikinis kavos ruošimo įrankis, kurio principas buvo išrastas Prancūzijoje. Reikėtų pažymėti, jog šiuose kavinukuose paruošta kava išsiskiria grynu, ryškiu skoniu, tiršta konsistencija ir stipriu aromatu. Kuo dar ypatingi French Press kavinukai?

– Paprasta naudotis – nereikia pirkti jokių papildomų priedų.

– Pakankamai talpus ir praktiškas. Šio kavinuko pagalba galite pasigaminti tiek vieną kavos puodelį sau, tiek iš karto paruošti kavos 4–6 asmenims.

– French Press kavinukas išsiskiria nesudėtinga konstrukcija ir elegantišku dizainu, tad šiame kavinuke pagaminta kava bus išties gardi, o kavos gėrimo procesas – rafinuotas.

Pieno plaktuvai – kavai su tobula pieno puta

Kaip išgauti tobulą pieno putą ruošiant kavą namuose? Tai daugeliui neįmenama paslaptis.  Manote, kad gardžiai pagamintomis latte, cappuccino ar macchiato kavomis galima pasimėgauti tik kavinėse? Tikrai ne, šiomis kavomis galite mėgautis ir namuose – tam jums prireiks tik kokybiško pieno plaktuvo. Svarbu žinoti, kad pieno puta yra gaunama tinkamai pieną šildant ir plakant, o tai padaryti tikrai nėra sudėtinga, kai po ranka jums yra pieno plaktuvas. Susikurkite mažą šventę namuose ir pasimėgaukite norimo skonio kava su tiršta pieno puta. Taigi, kas svarbu renkantis pieno plaktuvą?

– Apsispręskite, koks pieno plaktuvas jums reikalingas – automatinis ar rankinis. Automatiniai pieno plaktuvai visą darbą padarys už jus, o pasirinkus rankinį pieno plaktuvą mėgausitės pieno plakimo procesu.

– Pieno plaktuvas leis nustebinti mažuosius šeimos narius – dauguma jų tinkami ruošti karštam šokoladui!

Skani kava namuose – paprasčiau nei atrodo

Taigi, jeigu nesate nepatenkinti namų sąlygomis paruošta kava ir norite galimybės mėgautis profesionaliu skoniu, viskas, ką reikia padaryti – nepamiršti kavamalės, išsirinkti norimą kavinuką, esant poreikiui įsigyti pieno plaktuvą ir, žinoma, mėgautis procesu. Tegul kiekvieną dieną namuose jus lydi ypatingas kavos gėrimo ritualas. Skanios ir kvapnios kavos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE