Pagrindinis > Namai > Būstas > Akmenys ir antrajam gyvenimui prikelti seni daiktai – sodybos puošybos akcentai

Akmenys ir antrajam gyvenimui prikelti seni daiktai – sodybos puošybos akcentai

Ne vienus metus kuriama bei puoselėjama sodybos aplinka visais metų laikais džiugina grožiu, kurį vis tik labiausiai išryškina šiltasis metų laikas. 

Janinos bei Vytauto BARTNYKŲ, gyvenančių Brukų kaime (Kalvarijos sav.), sodyba, kurią šeimininkai puoselėja nuo 2004 -ųjų metų, – atgaiva akiai ir širdžiai ne vien jiems patiems ar aplinkiniams gyventojams: jau daugiau nei dešimtmetį ji kasmet įvertinama kaip dailiai tvarkoma, o jos kūrėjai pagerbiami vietos valdininkų. Sodybos šeimininkai gali didžiuotis savo darbštumu, fantazija, mat, kaip teigia jie patys, neturėję galimybių pasinaudoti profesionalių apželdintojų paslaugomis, tad visą namų aplinkos grožį kūrė ir tebekuria patys.

Pagrindiniai sodybos puošybos elementai – akmenys

J. ir V. Bartnykų sodyboje vienas iš svarbiausių akcentų – akmuo. Štai beveik visos augalų kompozicijos yra padailintos kompozicijomis iš akmenų. Grybai, „augantys“ žolėje, takeliai vejoje, alpinariumas, vandens telkinys – tai lauko akmenų ir dekoratyvinių akmenukų deriniai. Pašnekovai akcentuoja, kad akmenys jų sodyboje yra pagrindiniai jų sodybos puošybos elementai. Pasak jų, akmenys – savotiškas akcentas, kurio dėka sodyba įgauna visiškai kitokį veidą. Atrodo, kad tai tik kietos uolienos luitai, tačiau pradėjus eksperimentuoti, derinti augalus ir akmenis tarpusavyje, galima sukurti ypatingo grožio kompozicijas.

Seni daiktai prikeliami antrajam gyvenimui

J. ir V. Bartnykai kasmet sugalvoja ką nors naujo, kaip praturtinti savo sodybą neįprastomis dekoracijomis. Senos, jau naudojimui netinkamos statinės, dabar yra realizuojamos vietoj… vazonų. Tai ne tik atkreipia dėmesį, bet kartu yra ir puikus eksterjero puošybos elementas. Ir molinių vazonų paskirtis čia taip pat yra pakoreguota. „Kilo mintis padaryti žmogeliuką iš pačių paprasčiausių molinių vazonų“, – pasakoja J. Bartnykienė, rodydama fantazijos „padiktuotą“ rezultatą. O štai ir girnapusė, kuri seniau buvo naudojama miltams malti. Dabar ji – viena išskirtiniausių sodybos eksterjero detalių. Ir dekoratyvinis vežimėlis gėlėms padėti – taip pat pačių rankomis sukurtas. Jį žmonės padarė tiesiog iš nereikalingų daiktų detalių, šiek tiek patobulino ir „prikėlė“ antrajam gyvenimui.

Gausu įvairių dekoracijų

Visą sodybos eksterjerą, kaip minėta, šeimininkai sukūrė patys. Pasak J. Bartnykienės, pačios netikėčiausios idėjos gimsta spontaniškai, tiesiog kūrybos proceso metu. Tik kiek vėliau, norėdama dar labiau padailinti kai kuriuos sodybos kampelius, idėjų moteris imasi ieškoti žurnaluose, įvairiose interneto svetainėse. 

Sodyboje plačiai šypsosi žmogeliukas, kaip minėta, sukurtas iš senų vazonų. Pastarieji atlieka net ne vieną funkciją: gražios dekoracijos ir gėlių vazono. Medinis malūnėlis – dar viena iš gausybės dekoracijų, esančių J. ir V. Bartnykų sodyboje. Jis skoningai priderintas prie šalia tyvuliuojančio tvenkinio. Aplink vandens telkinį esti ir kitokių detalių. Viena iš vaizdingiausių – iš medžio padarytas žmogeliukas  su meškere rankoje. Nuo judesio kvarksianti varlė, antis, nuo saulės šviesos pasikraunantys žibintai, šalia namo gulintys elniai – visi šie elementai, puošiantys sodybą, sukuria mielą širdžiai harmonijos įspūdį.

Vaisingos mintys ateina po dienos darbų

„Aš atsiguliu ir jau žinau, ką darysiu“, – atvirauja J. Bartnykienė, kaip pati teigia, pati pirmoji kaime pradėjusi kompozicijas iš akmenų. Dabar žmonės žiūri, kurie akmenys tinka mūriniam namui, kurie – rąstiniam, o štai Bartnykai tuomet, kai kūrė savo gyvenamosios aplinkos paveikslą, nekreipė didelio dėmesio į akmenų rūšis. J. Bartnykienė tvirtina, kad viską darė iš paprastų lauko akmenų, tiesiog stengėsi derinti formas, kad plyšių nebūtų tarp akmenų, ir spalvos derėtų tarpusavyje. Tokia pat filosofija vadovavosi ir kurdami gėlynus: kad gėlės derėtų tarpusavy, kad neužgožtų viena kitos grožio, kad spalvos „nesipjautų“.

Sodyboje dominuoja dekoratyviniai kadagiai

Sodybą puošia daugybė dekoratyvinių kadagių ir kitų krūmokšnių: formuojamas paprastasis kadagys, kalninė pušis, miniatiūrinės tujos, šliaužiantysis kadagys.. Kadagiai, nepriklausomai nuo vyraujančio metų laiko, sodybai suteikia itin prašmatnų įvaizdį. Kaip pasakoja sodybos šeimininkai, yra sugalvoję keletą kadagių kompozicijų skirtingose sklypo vietose. Vienoje jų – kadagiai suderinti su kitais krūmokšniais ir akmenimis. Kompozicija yra tik iš keleto elementų, tačiau būtent jie ir suteikia sodybai ypatingo žavesio. Kitoje – sukurta kompozicija iš skirtingų kadagių rūšių. Atrodo, nieko prašmatnaus, tačiau vaizdas išties kerintis – kaip ir visa sodybos aplinka, su meile puoselėjama darbščių rankų!

Autorės nuotraukos.

vejapjovė robotas

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE