Pagrindinis > Dėmesio! > Aktualu pėstiesiems: atšvaitas gali išgelbėti gyvybę

Aktualu pėstiesiems: atšvaitas gali išgelbėti gyvybę

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad praėjusią parą šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 15 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo 20 žmonių. Tarp sužeistųjų eismo įvykiuose – 7 nepilnamečiai, iš jų 4 vaikai buvo pėstieji, 1 priešpriešinio susidūrimo metu buvo sužeisti 4 žmonės – 2 iš jų vaikai.

Šią savaitę vien Marijampolėje įvyko du eismo įvykiai, kuriuose perėjose sužaloti pėstieji. Abu eismo įvykiai įvyko ryte nuo 7.00 iki 8.00, kuomet mieste yra didžiausias automobilių srautas.

Policija kreipiasi į pėsčiuosius, ypatingai – į mokinius ir jų tėvus: matomumas tokiomis oro sąlygomis yra gana ribotas, kelio danga šlapia, dėl to stabdymo kelias pailgėja. Todėl, prieš išeidami į pėsčiųjų perėją, pėstieji turi įsitikinti, kad automobiliai juos praleidžia, kad jie vairuotojams yra matomi. Atšvaitai yra bene vienintelė priemonė, kuri leidžia tamsiu paros metu vairuotojams pastebėti tamsiais drabužiais apsirengusius pėsčiuosius.

Vairuotojai taip pat turėtų būti atidūs – važiuodami per perėjas stebėti situaciją, ar į telefono ekraną įsistebeilijęs mokinukas nežengia į kelią prieš pat važiuojantį automobilį. Tėvai privalo įspėti vaikus, kad eidami į mokyklą nebūtų su ausinukais, nenaršytų telefone, o stengtųsi kelyje saugoti savo gyvybę.

Policijai primena, kad atšvaitas gali išgelbėti Jūsų gyvybę. Atšvaitą reikia užsidėti ant kairės ar dešinės rankos taip, kad būtų gerai apšviečiamas automobilio priekinių žibintų šviesos. Pėstiesiems, dviratininkams, važnyčiotojams puiki priemonė, ypač užmiesčio keliuose – ryškiaspalvė šviesą atspindinti liemenė arba, neturint atšvaitų, galima naudoti prožektorių.

Kiekvienas pilietis turi pasirūpinti ne tik savo, bet ir šeimos narių, vaikų saugumu, kad tamsiuoju paros metu išėję į gatvę ar kelią, saugiai pasiektų tikslą ir netaptų skaudžių eismo įvykių aukomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE