Pirmadienis, 9 gruodžio, 2024
Daugiau
    PagrindinisNaujienosMerkinės piramidė: vieta, kurią įprasmino apreiškimas

    Merkinės piramidė: vieta, kurią įprasmino apreiškimas

     

    Vietos, tampančios traukos objektais, visada turi savo unikalią istoriją (dažnai netgi legendomis apipintą), kuri apsigyvena toje vietoje, kviesdama lankytojus nuolat prie jos prisiliesti. Skirtingi tikslai žmones veda į tokias vietas: paprastas smalsumas, tikėjimas ten patirti netgi transcendentinių potyrių, sveikatos, ramybės ar laimės paieškos ir t.t. Ne vienas Sūduvos krašto žmogus (kaip ir daugybė žmonių iš visos Lietuvos, netgi iš užsienio) tokiais asmeniniais tikslais vyksta į Česukų kaimą, esantį prie Merkinės (Varėnos raj.), kur traukos vieta yra tapusi trišonė piramidė bei šios vietovės šeimininko Povilo ŽĖKO sukurta aplinka. „Mūsų savaitė“ šįkart per daug nesidomėjo piramidę aplankiusių žmonių įspūdžiais, nesiryžo tyrinėti „magiškųjų“ patyrimų, o tiesiog leidosi į kelią, ir skaitytojams šią unikalią vietą bei jos šeimininką pristato iš arti.

    „Mūsų savaitės“ žurnalistę pasitikęs Česukų kaime, prie pat piramidės, jau nuolat gyvenantis Povilas Žėkas iškart patraukė dėmesį sklindančiu nuoširdumu ir šiluma. Aiškiai matėsi viena: tai, ką šis žmogus sukūrė ir tebekuria, yra to tvirto tikėjimo rezultatas, arba, kitaip tariant, – kelias, į kurį jis buvo pašauktas dar vaikystėje…

    Apreiškimo įprasminta vieta

    Povilo Žėko (g. 1983 m.), kaip pats pastebi, jau gimimas buvo su tam tikru lemties palytėjimu – gimė jis antrąją Velykų dieną. Užaugo gimtajame Alytuje, baigė Alytaus Jotvingio gimnaziją… Rodos, įprasta jauno žmogaus biografijos dalis. Vis dėlto nuo pat vaikystės Povilo gyvenimo būta dalykų, kryptingai vedusių jį prie dabartinio kelio. Kaip pats teigia, nuo mažumės turėjęs ryšį su savo angelu sargu, kurį, kaip įprasta mažiems vaikams, tuomet vadindavo nematomu geriausiu draugu. Jog tai ne šiaip sau vaikiškos fantazijos, įsitikinta, kai Povilui buvo septyneri. Tuomet, 1990 m. rugpjūčio mėnesį, Povilas kartu su šeimos nariais, giminaičiais dalyvavo šv. Roko atlaiduose Merkinės bažnyčioje. Berniukas mintyse išgirdo balsą, aiškiai sakantį: „Aš sveikinu tave, vaike…“ Šį balsą Povilas dabar laikytų apreiškimo pradžia, mat po to įvykiai rutuliojosi tiesiog žaibiškai. Po atlaidų šeimynykščiai rinkosi Česukų kaime – Povilo senelių sodyboje, kur dalis giminaičių ir nakvojo. „Trečią valandą nakties, – pasakoja P. Žėkas, – visi buvome pažadinti tarsi griaustinio garso, o staigiai sukelti ant kojų kieme išvydome neįtikėtiną reginį: didžiulis šviesos srautas, atsiradęs tarsi vietoj sustojus žaibui, nutvieskė naktį (paslaptingą šviesą regėjo žmonės net už 3 kilometrų būdami). Tame šviesos sraute aš išvydau angelo sargo, tiesiančio ranką iš širdies, figūrą.“  Pasak Povilo, visas šis įstabus reginys truko apie 20 minučių, paskui viskas sutemo, o visiems regėjusiems tai tapo įrodymas, jog ši vieta yra paženklinta dieviškąja malone. Tiesa, ton vieton, kurią ženklino paslaptingas šviesos srautas, apie metus negalima buvo eiti – per stipri energetika buvusi, kuri po metų nuslūgo, tačiau po to ten nuėjus žmogų apimdavo teigiami potyriai, savijautos pagerėjimas. Kitaip tariant, tą vietą įprasmino apreiškimas.

    Traukos objektas – trišonė piramidė ir ją gaubiantis stiklinis kupolas

    Povilas, kaip teigia, po to įsimintino įvykio įgavo teisę su savo angelu sargu mintyse nuolat bendrauti (šis bendravimas atstojo draugus, leido ateities įvykiams užbėgti už akių), tačiau sulaukęs 12 metų iki pilnametystės šią teisę prarado: pertrauka buvo reikalinga, kad Povilas fiziškai, psichiškai ir dvasiškai subręstų.

    Sulaukus pilnametystės, kaip teigia P. Žėkas, prasidėjo II – asis etapas, kurį pastebėjo jau ne vien artimieji: tai buvo didelių darbų metas. Intensyvus procesas, iš aukščiau duotas įgaliojimas skleisti žinias, didžiulis informacijos srautas apie visatą, gėrį, blogį, sielą… ir – dabar jau garsiosios piramidės statybos. 2002 m. pastatyta trišonė piramidė buvo kaip pažadas ne tik ryšį su Dievu pajusti, bet ir fizinę bei dvasinę sveikatą teikti. Apie garsiąją Merkinės piramidę per dešimt jos gyvavimo metų kalbėta ir rašyta buvo išties daug ir visaip: vieni lankytojai džiaugėsi išsigydę nuo ligų, atgavę dvasios ramybę, kiti teigė jokio poveikio nepajutę – pasaulis margas. Būta ir rimtų išpuolių prieš šį statinį, ypač kai piramidė buvo apdengta stikliniu gaubtu. „Tikrieji stebuklai čia vyko ir vyks ilgai“, – nesiliaujantį susidomėjimo fenomeną bei lankytojų būrius traukiančią vietą apibūdina pats šios vietovės šeimininkas.

    Grįžkime į dešimtmečio istorijos pradžią. Trišonė piramidė vos išdygusi sukėlė didžiulį susidomėjimą: apsilankyti Česukuose ir pamatyti piramidę bei joje pabūti žmonės skubėjo iš vis tolimesnių Lietuvos vietovių, netgi užsienio. Pasklido garsas apie neįprastas – gydomąsias – erdvės, kurioje stovėjo Trišonė, savybes. Akivaizdžių fizinės bei dvasinės sveikatos pokyčių patirdavo daugybė žmonių, netgi būta žaibiškų pokyčių-stebuklų: dėl įvairių priežasčių judėjimo negalią turintys žmonės čia pat – dar meditacijos-maldos metu – atsistoję pradėdavo vaikščioti (kartais nežymiai prilaikomi juos atlydėjusių artimųjų), atslūgdavo ilgą laiką žmones kamavę įvairiausi skausmai, normalizuodavosi cukraus kiekis kraujyje, atsistatydavo sutrikusi kraujotaka („sušyla“ stingti linkusios rankos, kojos; atsistato normalus kraujospūdis), pradėdavo gyti uždegiminiai procesai, įvairūs vidaus organų susirgimai ir t.t. Tačiau tikrai ne visų lankytojų siekiai realizuodavosi tuojau pat: kaip aiškina Povilas, žmogus turi būti pasiruošęs priimti Dievo malonę. Tai suvokę žmonės lankydavosi nebe vieną kartą taip patirdami laipsniškus pokyčius, kol pasiekdavo trokštamą rezultatą. Tiesa, niekuomet netrūko ir skeptikų, kurie savo vizitą Česukuose reziumuodavo vienu žodžiu: „nesąmonė“.

    2009 m. gruodį P. Žėko piramidei iškilo grėsmė – jis susidūrė su biurokratais, nusprendusiais ją nugriauti. Į turizmo maršrutus įrašyta vadinamoji Merkinės piramidė valdininkams užkliuvo tuomet, kai virš jos iškilo maždaug 12,5 metro aukščio stiklo kupolas. Garsiosios piramidės ir kupolo sumanytojo P. Žėko teigimu, pastačius stiklo konstrukciją, buvo baigti erdvės formavimo darbai, ir piramidė įgavo maksimalią galią, kuri leis ne tik atsilaikyti prieš biurokratus, bet ir vykdyti didžiąją funkciją – generuoti gerąją energiją.

    Merkinės piramidės erdvė tebekuriama

    Merkinės piramidės vidaus erdvė, kaip minėta, jau baigta formuoti. Esminiai darbai buvo atliekami 2010-aisiais – pastačius piramidę gaubiantį skliautą. Tais pačiais metais įvyko ir Šventosios Dvasios atėjimo šventė, kurios metu piramidės erdvės kūrėjai bei lankytojai, kaip teigia P. Žėkas, patyrė ypatingą Dievo malonę: Aukščiausiasis palaimino žmonių jau nuveiktus darbus Merkinės piramidės erdvėje bei leido pajusti Šventosios dvasios artumą, kuris neblėsta iki šiol. Tą liudija ir dvasiškai atviri, jautrūs žmonės, kurie bent kartą apsilankę Merkinės piramidėje ją nuoširdžiai lygina su visuotinai pripažintomis šventovėmis, esančiomis tiek Rytų, tiek Vakarų pasauliuose.

    Tuo tarpu Merkinės piramidės aplinka per keletą pastarųjų metų buvo ir toliau intensyviai vystoma: įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, lankytojų (ypač neįgaliųjų) patogumui nutiesti takai, apjungiantys svarbius Merkinės piramidės erdvės elementus, įrengtas šiuolaikiškas WC. Taip pat daug dėmesio skirta aplinkos grožiui: atnaujinti jau esantys bei suformuoti nauji gėlynai, žmonių patogumui bei poilsiui sodybos teritorijoje pastatyta daugiau suolų, informaciniuose stenduose papildyta informacija anglų bei rusų kalbomis. Šiuo metu projektuojami simboliniai vartai, per kuriuos žengdami sodybos svečiai „apsivalys“ nuo juos slegiančių įkyrių, neigiamų emocijų bei minčių, pajus dvasinį pakylėjimą, pasirengs meditacijai Merkinės piramidėje. Na, o kitų metų pavasarį numatomas dar vienas šventiškas įvykis. Šalia Merkinės piramidės bei kupolo bus įrengta Angelo erdvė, kurioje lankytojai patirs dvasinę atgaivą bei galės įsipilti jau pamėgto energinio vandens iš Merkinės piramidės.

    Laima GRIGAITYTĖ

    Nuotraukos iš asmeninio Povilo Žėko albumo.

    P.S. Pokalbis su Povilu Žėku – netrukus.

    84 KOMENTARAI

    1. Kur ten apreiškimas, velnias šėlioja rašo klauskkunigo ir egzorcisto puslapiuose. Visi vykstantys ten į merkines piramidę nusideda pirmajam Dievo įsakymui. Nusidėjaliai praranda Dievo malones. Tad skubėkite išsivaduoti, spaviedotis, pas egzorcistus atsijungti pakol neišvampyravo tie demonai zekų.

    2. Nereikia jokių keistų piramidžių(mirtieskapų)ženklų tikrajam Dievui ,jokių ten akmenų, iliuzijų keistų,stabų,kurie net nepašventinti kunigų, o tik titaniškų velnių .

    3. VELNIAS ten tupi, jokio Dievo nėra sako MR kunigai vasario dvyliktos dienos laidoje Klausk drąsiai.Įrašo galit paklausyti, taps aiškesnis cirkas ,kuris reikalingaS TITANUI VELNIUI PIRAMIDE VADINAMAM OBJEKTE.

    4. Povilo pisulkos viską nusako, kad ten titanai, žmogus bus be dvasios po smerties, eis ne pas dievus, o pas dvasias, tipo ,kurios valdys sielas, kitos sielos tupės geokupole,visoje savininkų miško teritorijoje, lauks atvykėlių. Katalikams tai pragaras, o bedieviams atvykstantiems neźinia kas: pinigų atidavimas, jei daug turi, apgaule pasimaitina tipo energijomis.povilioko raštai : literatūra – merkines piramidė viską paaiškina,netingękit ištyrineti.

    5. Akivaizdu, kad Balsas persistengė bandydamas įsprausti žodžius į nuodėmių ar dorybių interpretacijas. Galima buvo viską aprašyti keliais sakiniais vietoj šimtų išvedžiojimų pritaikytų vystyti „piramidiniam verslui“. Kadangi kalbama apie sielas be dvasios, mirusių „neįsikūnijusiųjų dvasių“ bendravimą su gyvais piramidėje, gyvųjų tarpusavyje, paties žmogaus savo sielos su savo kūnu. Viskas remiasi į neva sielos patirties įgyjimą, savęs pažinimą per ezoterines praktikas, meditacines vizualizacijas, maldas kažko prašant. Čia santykis su Dievu tik kaip su kažkokia energija, kurios galima prisipildyti, kaip energinio „kuro“ ateičiai. Iš 120 paminėtų žodinių interpretacijų nėra nei vieno sakinio apie ryšį su Dievu, kaip su asmeniu.
      Nekas, oi ne kas vykstantiems ten, jei sielos po smerties pagal Povyliuką nematys Dievo, o tik eis pas dvasią. Laukia piramidėje neįsikūnijusios dvasios, tai jos kimba prie gyvų. NIEKAD NENUEISIME PAS DIEVĄ PO SMERTIES PAGAL POVILO LITERAtūrą.

    PARAŠYKITE KOMENTARĄ

    Prašome parašykite savo komentarą
    Prašome parašykite savo vardą

    SAVAITĖS SKAITOMIAUSI

    spot_img

    SAVAITĖS CITATA

    Frydrichas Nyčė

     „Kuo aukščiau skrendame, tuo mažesni atrodome tiems, kurie nemoka skristi." Laimos Grigaitytės nuotrauka.

    RENGINIAI

    spot_img
    spot_img
    spot_img