Pagrindinis > Naujienos > Alytaus ir Marijampolės kolegijos stiprina bendradarbiavimą

Alytaus ir Marijampolės kolegijos stiprina bendradarbiavimą

Kovo 7 d. Marijampolės kolegijoje lankėsi Alytaus kolegijos vadovai: direktorė Danutė Remeikienė, direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Jurgita Merkevičienė, direktoriaus pavaduotojas strateginei plėtrai ir infrastruktūrai Nerijus Cesiulis, Vadybos ir inžinerijos fakulteto dekanas Sigitas Naruševičius, Informacijos ir ryšių technologijų fakulteto dekanė dr. Lina Kankevičienė. Susitikime buvo aptariamos priemonės, padėsiančios stabilizuoti mažėjantį studentų skaičių regione bei pagerinti kitus svarbius aukštųjų mokyklų vertinimo rodiklius.

pMarijampolės kolegijos direktorius dr. Vaidotas Viliūnas išreiškė viltį, kad pastaruosius keletą metų blogėjusi situacija Marijampolės regione stabilizuosis ir ims gerėti. Nors statistiniai duomenys ir rodo, kad ateityje regionai Lietuvoje dar labiau trauksis, tačiau Lietuva privalo imtis priemonių mažinti atotrūkį tarp didžiųjų miestų ir regionų, taip pat tarp skirtingų socialinių grupių gyventojų, šią problemą Lietuvai nuolat primena ir Europos Komisija. 

Alytaus kolegijos direktorė Danutė Remeikienė kvietė būti vieningiems, stengtis ne konkuruoti, bet ieškoti bendros naudos visiems, o ypač studentams. Anot jos, konkurencinį toną jau seniai uždavė didieji universitetai, bet turėtume ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir interesų. Susitikimo metu buvo užsiminta apie jungtinių studijų programų rengimą, dėstytojų ar akademinės bazės mainus ir kitas glaudesnio bendradarbiavimo tarp Alytaus ir Marijampolės kolegijų galimybes.

Tai buvo pirmasis susitikimas siekiant stiprinti Alytaus ir Marijampolės kolegijų bendradarbiavimą ir aptarti Pietų Lietuvos aukštojo mokslo dipolio kūrimą. Planuojama, jog kitas susitikimas vyks balandžio mėnesį, kur bus pasirašomas ketinimų protokolas. Dr. Vaidotas Viliūnas atkreipia dėmesį, kad tokie Alytaus ir Marijampolės kolegijos veiksmai nėra jokio dviejų kolegijų jungimosi pradžia. Glaudesnis bendradarbiavimas padėtų pasiūlyti kokybiškesnes, patrauklesnes ir įdomesnes studijų programas pietų Lietuvoje. Tokių būdu būtų sukurtas Pietų Lietuvos aukštojo mokslo dipolis.

Povilas ŠLAPŠEVIČIUS

Marijampolės kolegijos viešosios komunikacijos ir marketingo skyriaus vedėjas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE