Pagrindinis > Kitos temos > Apie Renatą ir jos skanėstus

Apie Renatą ir jos skanėstus

Parašyti apie marijampolietę Renatą Baudytę bei jos gaminamus skanėstus nusprendžiau skaitydamas klientų atsiliepimus socialiniame tinkle „Facebook“, kur konditerė periodiškai įkelia savo gaminių nuotraukas.

Renatos talento gerbėjos rašo: „Nuoširdus ačiū tau už nuostabų tortą. Visiems labai patiko, likome sužavėti. Esi nuostabi, šauni ir nuolat paskaninanti mūsų gyvenimą“.

Balerinos Annos Pavlovos garbei pavadintas tortas

„Ačiū, Renatėle, buvo beprotiškai skanu, visos kolegės liko sužavėtos. Turbūt tavo pagaminto Pavlovos torto (toks pavadinimas jam suteiktas legendinės rusų Imperatoriškojo baleto balerinos Annos Pavlovos garbei – aut.past.) skoniu niekas nepralenks, beje, aš vis išgyvenau, kad bus mažoka ir visiems neužteks…“ Tokių ir panašių atsiliepimų yra nemažai.

Vieną iš šių emocingų padėkų parašė marijampolietė, pedagogė, Lolita Paliulienė ir, kaip paaiškėjo, jau ne vienus metus esanti konditerės Renatos Baudytės talento gerbėja. Susisiekęs su pedagoge paklausiau, kodėl jai patinka būtent šios konditerės gaminiai?

Lolita Paliulienė

„Renatos kepiniais žaviuosi ir perku reguliariai nuo 2020 metų. Mes su vyru Egidijumi mėgstame pasilepinti prie kavos puodelio suvalgydami ką nors skanaus iš turtingo jos konditerinių gaminių asortimento. Tai tortai, meduoliai, keksiukai, eklerai, pyragėliai, įvairūs desertai ar pan. Perkame ir Renatos pagamintą desertinę Keto duoną arba duoną su saulėje džiovintais pomidorais ir sūriu. Prieš kurį laiką socialiniame „Facebook“ tinkle buvau Italijos konditerijos mėgėjų grupės nare ir iš kolegų gaudavau visokių mums, lietuviams, neįprastų gaminių receptų. Tuos receptus persiųsdavau Renatai, kuri juos sėkmingai paversdavo gaminiais.

Manau, Renata turi neeilinį konditerės talentą, yra kažkiek užsispyrusi, kai  siekia tikslo, kruopšti bei tvarkinga, dirba greitai, su meile ir užsidegimu. Nebijo eksperimentuoti, visuomet stengiasi prisitaikyti prie kliento pageidavimų, be kita ko, ir pati kuria gaminių receptus… Imponuoja, kad moteris labai išradinga, o svarbiausia, kad jos gaminiai yra nuostabaus skonio. Esu skanavusi ir kitų mūsų regione dirbančių konditerių gaminių, tad galiu patvirtinti, jog Renatos kepiniai išskirtiniai ir skoniu, ir estetine išvaizda. Ši konditerė turi savąjį, tik jai būdingą braižą, kurio tikrai su niekuo kitu nesupainiosi“.

Suintriguotas gražių atsiliepimų nekantraudamas laukiau susitikimo su Renata ir iš jos išgirsti atsakymus į mane dominančius klausimus. Laukti reikėjo bemaž savaitę, nes konditerė to laisvo laiko pašnekesiams nelabai teturi. Pasirodo, Renata yra kukli, santūri, nelinkusi daug kalbėti asmenybė, kuriai geriau kurti nei kalbėti apie kūrybą, tačiau pašnekesys vis tik pavyko…

Pasak Renatos Baudytės, konditerijos mokslus ji baigė Kaune dar tarybiniais laikais – 1987 metais. Žlugus Tarybų Sąjungai ir Lietuvai atgavus nepriklausomybę, mergina kurį laiką dirbo Druskininkuose, vėliau Marijampolėje, po to nusprendė išbandyti laimę svetur. Jai, kaip ir šimtams tūkstančių lietuvių, teko paragauti emigrantės duonos. Taigi, eilę metų dirbta ir gyventa Airijoje. Sugrįžus į Tėvynę darbuotasi UAB „Mantinga“ bei kitur, kol prieš keletą metų Renata ryžtasi kurti savo versliuką. Susitvarkiusi visus būtinus leidimus iš Maisto ir veterinarijos tarnybos bei kitų įstaigų ji pasinėrė į veiklą, kuri gan greitai tapo ne tik jos pragyvenimo šaltiniu, bet ir pomėgiu. Nors konkurencija šiame versle yra labai didelė, bet kur ji lengva?

 Taip žingsnis po žingsnio stengiantis apgalvotai dirbti, ieškant pačių tobuliausių sprendimų, įdėtos pastangos davė vaisių ir buvo pastebėtos bei įvertintos klientų. Atsirado pastovūs gaminių pirkėjai, nuolat plinta jų ratas, o konditerės gaminiai vis populiarėja. Atrodytų, kas gali būti geriau…

Savo gaminius konditerė gamina namuose nedideliais kiekiais. Didžioji dalis gaminių – tai meduoliai, meduolių puokštės, kurios, pasak Renatos,  nuostabiai gražios, ilgai „nevysta“, o svarbiausia – jas galima suvalgyti. Taip pat populiarūs tortai, įvairūs keksiukai ir jų puokštės, didėjantį populiarumą tarp smaližių vis daugiau įgauna įvairūs desertai, panakota, tiramisu ir kita. O jeigu atsiras poreikis, bus gaminami ir veganams skirti konditerijos gaminiai.

Renata sako, kad jos gaminius užsakovai veža arba siunčia į įvairius pasaulio kraštus, kur tik gyvena lietuviai. Geografija labai plati ir apimanti Pietų bei Šiaurės Amerikos žemynus, Indiją, daugelį Europos šalių:  Švediją, Norvegiją, Vokietiją, Italiją, Portugaliją, Ispaniją, Airiją, Jungtinę Karalystę  bei kitas šalis.

„Idėjų savo kepiniams semiuosi iš interneto, daug vertingų minčių bei receptų pateikia patys užsakovai, taip pat ką nors naujo sužinau keliaudama po svečias šalis. Konditerija veikiau yra menas nei amatas. Jis neturi tobulėjimo ribų. Idealu kuomet darbas sutampa su pomėgiu, o kai dar įdedi dalelę savo širdies, gaunamas rezultatas negali nedžiuginti. Kiekvienas gabus konditeris kaip ir dailininkas, fotografas, dainininkas, šokėjas, muzikantas turi savo unikalų, tik jam vienam būdingą braižą, balsą, atlikimo manierą. Galbūt todėl mes, konditeriai, kolegų gaminius atskiriame juos tik pamatę arba paskanavę“, – šypsodamasi teigia pašnekovė.

Nors rašant šį rašinį apie gabią, o veikiau talentingą konditerę Renatą Baudytę nekėliau sau tikslo pareklamuoti jos gaminius, nes man daugiau rūpėjo parodyti, kaip motyvuotas žmogus, net esant ne visai palankioms sąlygoms valstybėje, gali imtis verslo, dirbti mylimą darbą, būti nepriklausomas bei kūrybiškas. Tačiau pamatęs, ką geba sukurti mano pašnekovė, negaliu neiliustruoti rašinio jos meniškų gaminių nuotraukomis. Patikėkit, šie gaminiai ne tik gražūs, bet ir skanūs bei tirpstantys burnoje. Jeigu abejojate tuo, susisiekit su Renata per jos paskyrą facebuk‘e, arba telefonu 8-675-77318 ir tikrai nenusivilsite.

Beje, Renata, būdama kūrybinga asmenybė, domisi ne vien konditerija. Jai nesvetimos ir kitos veiklos. Ji nuolat kažko ieško, bando atrasti save kitose srityse, nepraleidžia progos sudalyvauti į Marijampolę atvykstančių meno žmonių rengiamuose mokymuose, taip pat  kursuose. Jau mokytasi taškavimo technika kurti įvairius meniškus gaminius: paveikslus, rankines, staltieses, pagalvėlių užvilkimus, stebėtinai gražius suvenyrus ir papuošalus moterims. O prieš kurį laiką Renata sugalvojo baigti masažo kursus ir gavo atitinkamą kvalifikaciją liudijantį pažymėjimą. Tačiau apie tokius Renatos Baudytės „nuklydimus“ plačiau pakalbėsime jau kitame rašinyje.

Nuotraukos autoriaus ir asmeninio R. Baudytės archyvo.

415181129_1331664250870514_6382056467482472634_n
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE