Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės baikeriai paminėjo Sausio 13-ąją

Marijampolės baikeriai paminėjo Sausio 13-ąją

Marijampolės baikerių klubo „Siena“ nariai kartu su visa šalimi paminėjo 33-ąsias tragiškų 1991 metų sausio 13-sios įvykių metines. Tada Vilniuje susirėmimuose su sovietinės kariuomenės specialios paskirties daliniais žuvo 14 beginklių, protestuoti prieš okupantus į gatves išėjusių žmonių, tarp kurių buvo ir marijampolietis Rimantas Juknevičius.

Pasak Marijampolės baikerių klubo, gyvuojančio jau ketvirtį amžiaus,  vadovo Heraldo Kalesevičiaus, tokį pilietišką paminėjimą pusšimtis Sūduvos krašto baikerių surengia kasmet. Ankstesniais metais jis vykdavo Vilkaviškyje, Kybartuose, Virbalyje, o šiais metais garbė teko Marijampolei.

 Renginys nuo ankstesnių skyrėsi tuo, jog sugiedojus Tautinę giesmę Marijampolės baikerių klubo „Siena“ nariams buvo įteikta dovana – Ukrainos kariuomenės 95-ojo šturmo padalinio kovinė vėliava su okupantais kovojančių Ukrainos karių parašais. Deja, dalies pasirašiusiųjų ant kovinės vėliavos Ukrainos karių jau nebėra tarp gyvųjų. Vėliavą baikerių klubas gavo už suteiktą ukrainiečių kovotojams materialinę paramą. Beje, pasak H. Kalesevičiaus, paramą mūsų baikeriai rinko bei gabeno patys, be tarpininkų, kad išvengtų jos grobstymo ar nugabenimo ne tiems žmonėms, kuriems jos labiausiai reikia.

„Siena“ klubo baikeriai į minėjimą šį kartą pasikvietė ir svečią iš Vilniaus buvusį kapsukietį, J. Jablonskio vidurinės mokyklos auklėtinį, istoriką, humanitarinių mokslų daktarą Algimantą Merkevičių. Mokslininkas baikeriams populiaria forma paskaitė įdomią paskaitą apie Lietuvos ir Sūduvos istorijos peripetijas amžių tėkmėje, jos vingius, kelius ir klystkelius.

Susirinkusieji į renginį buvo pavaišinti barščių sriuba, karštu vynu, taip pat deginami atminimo laužai. „Siena“ baikerių klubo nariai palaiko draugiškus santykius su visais Lietuvos baikerių klubais, kurie to nori, turima draugų Lenkijoje ir Vokietijoje. Vyriausiam klubo baikeriui jau sukako 70 metų, o jauniausiam 25-eri, brangiausias klubo nario motociklas kainuoja apie 20 tūkstančių eurų, bet tai dar nereiškia, jog baikeriai motociklus myli labiau nei žmonas…

Eugenijaus Kurtinaičio ir kitų „Siena“ baikerių klubo narių nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE