Pagrindinis > Naujienos > Apie tautinio kostiumo dėvėjimą

Apie tautinio kostiumo dėvėjimą

Sausio 25 dieną, liaudyje vadinamą pusiaužiemiu, Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje vyko paskaita „Tautinio kostiumo dėvėjimas“. Šios paskaitos auditorija buvo plati – daugiau nei 50 savivaldybės pedagogų, kurie darbuojasi darželiuose, mokyklose – darželiuose ir pagrindinėse mokyklose.

Paskaitą vedė Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos neformaliojo ugdymo organizatorė, etnologijos mokslų magistrė Eglė Alenskaitė ir Marijampolės kultūros centro etninės kultūros specialistė Dalia Venckienė, kuri paskaitos gyvajai iliustracijai atsivedė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblį „Žolynukai“. Lektorės,  turinčios ilgametę folkloro ansamblių vadovavimo ir tautinio kostiumo dėvėjimo patirtį, nusprendė pasidalinti savo žiniomis su pedagogais, kurie ugdo augančią kartą.

Renginio metu buvo kalbama apie tautinio kostiumo ir archeologinio – istorinio kostiumo skirtumus, tautinio kostiumo regioninius skirtumus, kostiumo detales ir daugybę dėvėjimo subtilybių. Buvo iškeltas klausimas kokio tautinio kostiumo geriau nedėvėti, kada dera jį dėvėti, kokiomis progomis, kur įsigyti ir kur rasti informacijos apie tautinį kostiumą.

Be galo džiugu, kad pedagogai aktyviai registravosi ir dalyvavo paskaitoje, kuri suteikė daug naudingos informacijos apie tautinio kostiumo dėvėjimą.

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rimgailė Padimanskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE