Pagrindinis > Dėmesio! > Prasideda rinkėjų sąrašų tikslinimas

Prasideda rinkėjų sąrašų tikslinimas

Prasideda rinkėjų sąrašų tikslinimas: rinkėjai, deklaravę gyvenamąją vietą prie savivaldybės, turi teisę teikti prašymus dėl jų įtraukimo į rinkėjų sąrašus.

Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) sudarius išankstinius rinkimų apylinkių sąrašus, savivaldybių rinkimų komisijos pradeda vykdyti rinkėjų sąrašų patikslinimo darbus.

Kadangi asmenys į rinkėjų sąrašus yra įtraukiami pagal gyventojų deklaruotą gyvenamosios vietos adresą, todėl asmenys deklaravę savo gyvenamąją vietą prie savivaldybės (jų tikslus adresas yra nežinomas) nėra priskiriami jokiai konkrečiai rinkimų apylinkei.

Tokie asmenys iki š. m. vasario 24 d. turi teisę pateikti VRK nustatytos formos prašymą (F5 forma) rinkimų komisijoms arba užpildyti elektroninį prašymą elektroninių paslaugų portale ,,Rinkėjo puslapis”, kad jie būtų įrašyti į konkrečios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus.

Asmenys, kurie likus mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos (t. y. iki 2018 m. gruodžio 3 d.) pakeitė savo deklaruotą gyvenamąją vietą toje pačioje savivaldybėje, taip pat turi teisę prašyti būti perkelti iš vienos rinkimų apylinkės į kitą rinkimų apylinkę toje pačioje savivaldybėje.

Primename, kad Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad asmuo, kuris savo gyvenamąją vietą po 2018 m. gruodžio 3 d. deklaravo kitoje savivaldybėje, gali balsuoti toje savivaldybėje, kurioje savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs iki 2018 m. gruodžio 3 d. Jeigu asmuo po 2018 m. gruodžio 3 d. savo gyvenamąją vietą keitė tos pačios savivaldybės teritorijoje, jis gali balsuoti tos savivaldybės bet kurioje apylinkėje.

Pasitikrinti, į kurios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus esate įrašyti ir atsispausdinti rinkėjo kortelę galite čia.

Apylinkės paiešką pagal gyvenamosios vietos adresą rasite čia.

Vyriausios rinkimų komisijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE