Pagrindinis > Naujienos > Ar tikite horoskopais?

Ar tikite horoskopais?

 

Horoskopas, kaip teigia astrologai, – žvaigždžių ir kitų dangaus kūnų išsidėstymas kūdikio gimimo metu, pagal kurį astrologai pranašauja, koks bus jo gyvenimas, charakteris, ir net bando pranašauti kiekvieną dieną. Nors astrologija priskiriama prie pseudomokslų, horoskopus sudarantys astrologai mėgina nuspėti visų dvylikos Zodiakų ženklų ateitį metams, mėnesiui, savaitei ir net kiekvienai dienai. Horoskopai, kurie, vienų manymu, nulemia žmogaus likimą, kitų – nieko nereiškia ir yra tik papildomas išsigalvojimas, domina jei ne dėl tikslumo, tai dėl smalsumo. Kiekvienam žmogui smalsu, kas jo laukia ateityje. O juk horoskopas, nepaisant to, tikslus jis ar ne, mėgina nuspėti mūsų ateitį. Kuo pasitikėti, o kuo ne – nusprendžia kiekvienas žmogus individualiai. O jūs ar tikite horoskopais?

Loreta Steponavičienė (Marijampolės sav., Gyviškiai):

– Tikiu. Nesakau, kad jie būna 100 proc. tikslūs, bet dažnai pasako tiesą. Horoskopus skaitau visur: internete, žurnaluose, laikraščiuose – tai reikšmės neturi. Tikrai neskaitau jų kiekvieną dieną – maždaug tris kartus per savaitę, ir man to pakanka. Stengiuosi perskaityti horoskopą, jei žinau, kad rytoj turiu svarbių reikalų, darbų, rūpesčių. Įdomu, ką pasakys žvaigždės, ar verta tuos darbus pradėti. Visgi manau, kad horoskopus sudarinėja protingi žmonės, profesionalai, kurie išmano savo darbą ir pateikia žmonėms reikalingą, išsamią ir gana tikslią informaciją.

Kristina Miciulevičiūtė (Kalvarijos sav., Mikalauka):

– Pati domiuosiu žvaigždėmis, astrologija ir tikrai tikiu horoskopais. Kai tik nusiperku žurnalą ar laikraštį, visada pirmiausia atsiverčiu paskutinius puslapius ir perskaitau savo Zodiako ženklo horoskopą, o tik po to skaitau kitus straipsnius ir pranešimus. Aš tikiu, kad horoskopus sudarinėja astrologai ir kad jie rašo tiesą. Man pačiai asmeniškai daug kartų išsipildė tai, kas buvo pranašauta mano horoskope. Pavyzdžiui, prieš metus ieškojau darbo. Vieną savaitę horoskopas lėmė, kad darbo nerasiu, o kitą – jau turėsiu. Ir iš tikrųjų taip buvo. Kitą savaitę aš radau darbą. Tai yra tik vienas iš daugybės atvejų, kai horoskopas išsipildo. Kiek kartų skaitau horoskopą priklauso nuo to, kiek ir kada prisiperku žurnalų. Tačiau bent kartą per savaitę būtinai paskaitau, ką man lemia žvaigždės.

Vytautas Lamauskas (Kazlų Rūda):

– Netikiu. Kažkada kelis kartus pasiskaičiau savo Zodiako ženklo horoskopą, bet pamačiau, kad visiškai niekas neatitinka ir kad ten yra rašomos nesąmonės, todėl dabar visiškai jais nesidomiu. Manau, kad horoskopai yra žmonių kvailinimas, neturintys jokio pagrindo, kad galėčiau jais tikėti. Neturiu nieko prieš žmones, kurie jais tiki, bet pats neskaitau ir netikiu horoskopais.

Gintautas Tilvikas (Vilkaviškis):
– Nei tikiu, nei netikiu. Tik 20-30% galima būtų pasitikėti horoskopais. Epizodiškai persiskaitau savo zodiako ženklo astrologinius pranašavimus. Manau, kad horoskopas negali pasakyti, ką aš veiksiu šiandien, rytoj, po savaitės ar po mėnesio. Paskaitau, pasidomiu su mintimi, kad gal tai ir išsipildys, o gal ir ne. Nesuku sau galvos, ar taip bus tikrai arba to nebus. Tačiau pasižiūrėjus į praeitį irgi taip nebūna. Horoskopas pranašavo, kad man pasiseks kažkokioje veikloje, o aš tos veiklos net nevykdžiau. Be viso to, juk horoskopo ženklų yra dvylika, o žmonių miliardai. Tad argi gali dvylika Zodiako ženklų nusakyti miliardui žmonių jų ateitį? Manau, kad ne.
Edgaras Labalaukis (Marijampolės sav., Strazdai):

– Negaliu pasakyti kad tikrai tikiu arba tikrai netikiu. Labiau esu linkęs netikėti horoskopais, būrėjais, ekstrasensais ir panašiais dalykais. Manau, kad jei kartais ir išsipildo tai, kas yra rašoma horoskopuose – tai paprasčiausias atsitiktinumas. Tačiau kai pasiimu į rankas laikraštį ar žurnalą, žvilgteliu ir į horoskopų skiltį, tačiau ne dėl to, kad jais tikėčiau, o tik dėl įdomumo. Paties žmogaus pasirinkimas – tikėti tuo, ką mums pranašauja žvaigždės, ar ne. Aš manau, kad negali visiškai svetimas asmuo žinoti apie kiekvieno žmogaus gyvenimą tik iš jo gimimo datos, nes kiekvienas yra individualus: turi savo vertybes, charakterį ir gyvenimo būdą.

Greta Žukauskaitė (Marijampolės sav., Naujiena):

– Tikiu. Nusako labai daug tikrų faktų, kurie man dažniausiai išsipildo. Horoskopus skaitau laikraščiuose ir žurnaluose, nes ten jie yra tikslesni. Kiekvieną šeštadienį, vos tik gaunu laikraščius, iš karto perskaitau savo Zodiako ženklo horoskopą, o tik po to skaitau kitas naujienas. Maždaug prieš pusę metų horoskopas man pranašavo, kad labai pasiseks moksluose. Prieš tai mokslo rezultatais nesiekiau aukštumų, bet vėliau pradėjo sektis geriau. Nežinau, ar tai buvo tiesiog paskatinimas, ar taip jau buvo man nulemta žvaigždžių. Žinoma, kartais būna parašyta ir tai, ko būti negali. Būna atvejų, kai mano Zodiako ženklo atstovams pranašaujama santuoka, o juk yra įvairaus amžiaus skaitytojų, todėl į tokius pranašavimus stengiuosi nekreipti dėmesio.

Raminta GRIGAITYTĖ

Asmeninių albumo nuotraukos.

Nr. 28 (32), 2013 m. liepos 13–19 d.

Komentaras “Ar tikite horoskopais?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE