Pagrindinis > Dėmesio! > Artėjant euro įvedimui, nepakliūkite į sukčių pinkles

Artėjant euro įvedimui, nepakliūkite į sukčių pinkles

 

Artėjant euro įvedimui, 2015 m. sausio 1-ajai, gyventojai turėtų būti budrūs ir pasisaugoti sukčių, bandančių apgaule išvilioti pinigus, o susidūrę su jais nedelsdami pranešti policijai.

Policija įspėja,  jog nėra jokio reikalavimo registruoti gyventojų namuose turimų litų, todėl nė viena valstybės institucija ir įstaiga (nei Valstybinė mokesčių inspekcija, nei Lietuvos paštas, nei policija, nei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ar kitos institucijos) neprašys jų registruoti, taip pat nesurašinės banknotų serijos numerių.

Perspėkite savo artimuosius, draugus ir patys būkite budrūs, jeigu  pas jus į  namus ateitų kokios nors institucijos atstovu prisistatantis žmogus ir pareikalautų registruoti pinigus, neįsileiskite jo ir nedelsdami kvieskite policiją.

Nepasiduokite ir jokiems siūlymams keisti litus į eurus gatvėje ar apsimetėliui atėjus į namus – jokių institucijų atstovai nekeis litų į eurus namuose. Litai į eurus bus nemokamai keičiami tik tam tikrose, iš anksto nurodytose vietose: Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune (neribotą laiką), komercinių  bankų skyriuose (pusmetį po euro įvedimo – visuose skyriuose, po to dar pusmetį – atskiruose bankų padaliniuose pagal nustatytą sąrašą) ir Lietuvos pašto skyriuose (60 kalendorinių dienų po euro įvedimo). Nebus renkami žmonių banko sąskaitų numeriai ar kiti susiję duomenys. Dėl euro įvedimo banko sąskaitų numeriai nesikeis, o sąskaitoje esantys litai į eurus bus keičiami automatiškai, naujos sąskaitos atsidaryti nereikės.  Todėl, jei kas prašytų nurodyti sąskaitos numerį, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis ar banko kortelių PIN kodus, – tai bandymas apgaule išvilioti pinigus. Apie tokius atvejus taip pat reikia nedelsiant informuoti policiją.  Gyventojai turėtų žinoti, kad nei bankai, nei valstybės institucijos nereikalauja telefonu pasakyti prisijungimo kodų, slaptažodžių ar kitų panašių duomenų.

Jei kyla nors mažiausias įtarimas, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami prašom skambinti policijai bendruoju pagalbos numeriu 112 arba  anoniminiu Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefonu (8 343) 91 260.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE