Pagrindinis > Regione > Kultūra > Aštuntą kartą į Marijampolę sugrįžta tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“

Aštuntą kartą į Marijampolę sugrįžta tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny“

Suvalkijos sostinėje turbūt jau nebėra nei vieno, kuris nežinotų, kas yra „Malonny“. Ne vienerius metus simpoziumo organizatoriai miestiečius ir miesto svečius stebina puikiais renginiais, originaliomis instaliacijomis ir, žinoma, į mūsų miestą pritraukia garsius, pasaulyje pripažintus menininkus, kurie Marijampolę puošia originaliais, gilią kūrybinę vertę ir reikšmę turinčiais meno piešiniais ant sienų.

Šiais metais organizatoriai džiaugiasi galėdami pranešti, kad tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „MALONNY: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ vyks realiu metu, realiose vietose su realiais žmonėmis. Vis dar besitęsiantis, bet jau atrodo į pabaigą einantis, karantinas nebesutrukdys susitikti gyvai, bendrauti, dalintis idėjomis ir kurti.

Šiandien, birželio 15 d., vykusioje spaudos konferencijoje simpoziumo organizatoriai kartu su menininkais ir Marijampolės savivaldybės atstovais pristatė šių metų „Malonny‘8“ programą bei diskutavo apie kasmet vykstančio projekto įtaką miesto identiteto formavimuisi.

Oficialiai pranešta, kad šiemet meno simpoziumas įvyks rugpjūčio 16–22 dienomis. Tradiciškai simpoziumas prasidės sienų tapybos pleneru, kuris duos pakilų ir nuotaikingą toną visam simpoziumui ir jo metu vyksiantiems vyksmams.

Konferencijoje dalyvavęs savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis sakė, jog kultūra yra ta sritis, kuriai visada skiriama daug dėmesio. „Norisi, kad kultūrinis potencialas skleistųsi ir skleistųsi įvairiomis formomis. Viešosioms erdvėms sielą ir veidą suteikia jau ne vienerius metus vykstantis simpoziumas be kurio savo miesto jau nebeįsivaizduojame. „Malonny“ kūryba bei menas žavi ir kiekvieną einantį pro šalį verčia trumpam stabtelėti, pasigrožėti ir susimąstyti.“

Šiais metais miestą papuoš 4 įspūdingi menininkų kūriniai bei papildys jau esančių 27 meno kūrinių po atviru dangumi „galeriją“. Kaip sakė „Malonny“ tradicijos įkūrėjas Ray Bartkus be jo dar dvi atrinktas miesto namų sienas tapys užsienio menininkai. Vienas žymiausių JAV iliustratorių Henrik Drescher bei iš Honkongo kilusi, JAV gyvenanti WU WingYee. Ketvirtąją sieną savo tapybos kūriniu papuoš vietos menininkas, kuris, kaip ir prieš metus, bus renkamas viešo konkurso, kurio sąlygos bus skelbiamos artimiausiu metu, būdu.

Savaitę vyksiančio simpoziumo metu organizatoriai taip pat kvies į visų pasiilgtus forumus, kuriuose kartu su Lietuvos ir užsienio menininkais, architektais, kultūros ir technologijų sričių atstovais bus kalbama apie šiuolaikinį meną, naujausius meno ir technologijų sinergijos vėjus visame pasaulyje, dalinamasi idėjomis ir mintimis.

“Malonny‘8“ simpoziumą vainikuos ir jo pabaigą skelbs ekskursija „Nuo paveikslo prie paveikslo“, kurios metu marijampoliečiai ir miesto svečiai bus kviečiami pasivaikščioti miesto gatvėmis, pamatys naujus nutapytus darbus, išgirs jų pristatymus tiesiai iš kūrėjų ir jiems padėjusių savanorių lūpų, stebės įvairius ekskursiją lydinčius meninius pasirodymus bei pirmieji įsiamžins prie ką tik baigtų tapyti piešinių, kurių šiemet bus daugiau nei trisdešimt.

Daugiau informacijos apie „Malonny‘8“ simpoziumą ieškokite oficialioje svetainėje www.malonny.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ profilyje @Malonny. Viso simpoziumo metu organizatoriai kviečia domėtis kuriamu menu, atvykti susipažinti su simpoziumo organizatoriais ir menininkais, taip pat aktyviai siūlyti savo idėjas bei prisidėti prie kasmet vis gausėjančios savanorių komandos, ne tik tapant sienas, bet ir įgyvendinant kitas simpoziumo veiklas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE