Pagrindinis > Regione > Kultūra > Atidaryta Antano Lastausko drožybos paroda „Mano herojai – tai dalis manęs“

Atidaryta Antano Lastausko drožybos paroda „Mano herojai – tai dalis manęs“

Sausio 5 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje įvyko tautodailininko, L. Šepkos premijos laureato Antano Lastausko drožybos parodos „Mano herojai – tai dalis manęs“ atidarymas (paroda veiks visą sausio mėnesį).

Gausiai susirinkusiems parodos lankytojams muziejaus darbuotojas, parodos organizatorius Romas Linionis pristatė autorių, jo darbus, pabrėždamas, kad A. Lastauskas, „šioje srityje šiame krašte nepralenkiamas“, „į šventuosius pažiūrėjęs žmogišku žvilgsniu“, todėl labai suprantamas, jo darbai mėgstami. Pats parodos kaltininkas buvo lakoniškas: padėkojo muziejui už parodos priglaudimą – „kad apsaugojo mano balvonus nuo lietaus“, o visiems, susirinkusiems į parodos atidarymą, ištarė paprastai, tačiau labai nuoširdžiai „ačiū“. Mažakalbis tautodailininkas, tiesiog švytintis kuklumu (taip, švytintis!), geriausiai atsiskleidžia savo darbuose, kurių tematika labai įvairi: ir tradiciniai rūpintojėliai, ir mitologiniai veikėjai, medinės Užgavėnių kaukės, ir senovinio darbo judesyje užfiksuoti žmonės: ne mūsų laikų, iš žemdirbiškos lietuvių praeities atėję, ir kryžiai, kūriniai krikščionybės tematika (prakartėlės, šventieji, Šventoji Šeimyna).    

A.Lastauską parodos atidarymo proga sveikino gausus jo kūrybos gerbėjų būrys, o muzikinį vakaro foną suteikė  Dalios Venckienės bei mažosios „Žolynukų“ narės kankliavimas, liaudies dainų dainavimas, į kurį įsijungė ir Eglė Alenskaitė, o galiausiai ir visi parodos atidarymo dalyviai.

Daugiau apie tautodailininką Antaną Lastauską skaitykite ČIA.

Antano Beniulio nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE