Pagrindinis > Dėmesio! > Atnaujinti reikalavimai renginiams: privaloma registracija ir atstumai

Atnaujinti reikalavimai renginiams: privaloma registracija ir atstumai

Išplėstas renginių sąrašas – tai komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės (išskyrus asmenines šventes), mugės, festivaliai ar kiti tam tikrą laiką trunkantys organizuoti žmonių susibūrimai viešojoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.

Renginiuose, nepriklausomai nuo jų dalyvių skaičiaus, organizatoriai turi užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu ir (arba) žiūrovų ar dalyvių registravimą. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad jei bilietai buvo platinami elektroniniu būdu, juos įsigijusių asmenų registracija patenkant į renginį nėra reikalinga.

 Iki šiol renginiuose, kuriuose lankosi ne daugiau kaip 300 žiūrovų, bilietų platinimas elektroniniu būdu ar dalyvių registracija nebuvo privalomi, tačiau tai nesudarė sąlygų reikiamais atvejais atsekti koronaviruso (Covid-19) plitimo grandinę ir užkirsti kelią tolesniam jo plitimui.

Siekiant užtikrinti renginių dalyvių srautų kontrolę ir kontaktų atsekamumą, renginių organizatoriai taip pat įpareigoti kontroliuoti žmonių patekimą į renginio vietą. Pastarasis reikalavimas labai svarbus masiniams renginiams, kuriuose neįmanoma prognozuoti dalyvių skaičiaus ir užtikrinti kitų reikalavimų laikymosi.

Patikslinti privalomi atstumai tarp renginio dalyvių bei žiūrovų.

Atvirose erdvėse bus privaloma užtikrinti metro atstumą arba sodinti žiūrovus į kas antrą kėdę. Uždarose erdvėse atstumas turės būti ne mažesnis nei du metrai arba žiūrovai sodinami į kas antrą kėdę.

Atstumo apribojimai netaikomi sutuoktiniams, artimiems giminaičiams, įtėviams, įvaikiams, globėjams ir rūpintojams.

Taip pat nustatoma, kad valgyti ir gerti renginio metu galima tik specialiai tam skirtoje vietoje ir tik prie stalų arba barų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE