Pagrindinis > Regione > Kultūra > Išėjome į Kelią…

Išėjome į Kelią…

Pasaulyje Šv. Jokūbo kelias žinomas nuo viduramžių, daugiau kaip 1000 metų. Lietuvoje šis judėjimas prasidėjo atgavus Nepriklausomybę , o organizacija Camino Lituano (Lietuviškas kelias) įsikūrė 2016 m. pabaigoje, suvienijusi būrį šv. Jokūbo kelio entuziastų, piligrimų ir keliautojų.

 Marijampolės kultūros klubas „Aistuva“ įgyvendina  savivaldybės finansuojamą  jaunimo užimtumui skirtą projektą  „Sveikas ir stiprus emociškai“, kuris turi praktinę ir teorinę dalis. Praktinė įvyko spalio 9 d., tai buvo   pėsčiųjų žygis, skirtas  „Šv. Jokūbo piligrimų keliui Lietuvoje“ . Nuėjome mažytę – 13 km. – atkarpą vadinamu šv. Jokūbo Kauno keliu Sūduvoje: Marijampolė – Skardupiai. Džiugu, kad žygyje buvo užsiregistravę per 100 žygeivių, ne visi susirinko 14 val. į J.Basanavičiaus aikštę, bet, kad ir lietučiui krapnojant, daugiau nei 80 žmonių linksmi traukėme  Kumelionių – Meškučių  – Skardupių  kaimo  keliais. Stabtelėjome prie antrųjų Meškučių kapinėse esančio paminklo Vytautui Didžiajam, uždegėm žvakutes prie partizanų kapo ir per 3 valandas pasiekėme Skardupius. Mūsų ten jau laukė ir Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės vadas ats. kpt. Kęstutis Pileckas bei pasakotojai apie šios vietos įžymybes..

O Švč. Mergelės Marijos Krikščionių pagalbos parapijos klebonas Petras Algirdas Kanapka mus pasitiko Bažnyčioje. Išgirdome nuoširdų ir išsamų pasakojimą apie Bažnyčią, susipažinome su apaštalo Šv. Jokūbo gyvenimo  istorija, o paveikslą pristatė  jo  autorius, dailininkas ir Marijampolės dramos teatro scenografas  Deimantas Populaigis. Tauto apygardos partizanų istorijos detales labai jautriai papasakojo istorikas Jonas Gustaitis. Buvo netikėta ir labai džiugu, kad su mumis, parvykusi iš Vilniaus, žygiavo tikroji Šv. Jokūbo kelio Lietuvoje piligrimė, Skardupių parapijos jaunoji  atstovė Aurelija Sutkauskaitė, kuri pristatė lietuvišką šv. Jokūbo kelio atkarpą ir pakvietė bendrai maldai, kaip ji pati sakė: kad būtume tikri piligrimai!

Taip dvasiškai nusiteikę vaišinomės karšta arbata, gėrėjomės turtinga šventoriaus aplinka, papuošta įvairių šventųjų statulomis (paskutinioji – šv. Antano Paduviečio – jaukiai žibėjo savo abito pakraščiu – toks skulptorių sumanymas – skulptūra šviestuvas).

Būtina pasidžiaugti aktyviausiais dalyviais: iš Marijonų gimnazijos žygiavo 30 gimnazistų ir mokytojos R.Dragūnevičienė, I.Čeplikienė, iš Šv. Cecilijos g. 16 gimnazistų ir mokytojos R. Slankauskienė, A. Valinčiūtė, Marijampolės kolegijos studentai.  Žygiavo 32 Suvalkijos 4-tos  rinktinės jaunieji šauliai, vadovaujami R. Čepaitienės, palydimi kuopos vado pavaduotojo L. Bernoto, iš Sūduvos, Rygiškių Jono, Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijų, P. Armino, J. Totoraičio, R. Stankevičiaus progimnazijų  ir Marijampolės profesinio rengimo centro.

O toliau, lapkričio mėnesio pradžioje, laukia II-oji projekto dalis, teorinė- psichologinė, su linksma pabaiga. Jau prasidėjo registracija. Kviečiame.

Registruotis prašome telefonu 865619882 arba el. paštu vidamickus@yahoo.com

Vida Mickuvienė,  Marijampolės kultūros klubo „Aistuva“  pirmininkė

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE