Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Jaunimas Marijampolėje kvietė į „Plotą“

Jaunimas Marijampolėje kvietė į „Plotą“

Spalio 10 d.  Marijampolės Kultūros variklyje BWM įvyko „Jaunimas YRÁ“ organizuota trijų dalių konferencija „Plotas“. Joje buvo kalbama apie esamas ir trūkstamas veiklas regione, dabartinio vyresnio jaunimo kultūrinį gyvenimą Marijampolėje ir egzistuojančias galimybes kiekvienam kurti pilnavertę ateitį joje. „Plote“ dalyvavo komikas Mantas Bartuševičius, „Kultūros variklio BWM“ įkūrėja Neringa Pangonytė, finansų ekspertė Šarūnė Petrošiūtė, Marijampolės kultūros centro direktorės pavaduotoja Greta Blažė.

Konferencijos svečias Mantas Bartuševičius akcentavo, jog didžiausia mažų miestų problema yra bendruomenių, kuriose būtų galima susipažinti su naujais žmonėmis, kartu kažką nuveikti, nebuvimas. Diskusijos metu komikas tvirtino, jog šventiniais laikotarpiais pastebi, kad vyresnis jaunimas renkasi išvažiavimą ir pabuvojimą su draugais didesniuose miestuose. Dažniausia to priežastis – ten daugiau veiklos ir užsiėmimų. Asociacija „Jaunimas YRA“ įgyvendindami Europos solidarumo korpuso projektą „GMD“ siekė suburti jaunus žmones Marijampolėje, ypač vyresnius jaunuolius, paskatinti juos aktyviai veikti ir taip ugdyti savo bendruomenę. „Norėdami kurti pokytį vietos bendruomenėje, keisti požiūrį į regioną ir į jauno žmogaus vaidmenį jame, turime skatinti žmonių aktyvumą įdomiomis veiklomis. Reikia suteikti daugiau galimybių bendruomenei išsakyti problemas ir kurti galimus jų sprendimo būdus bei motyvuoti vieni kitus. Būtent tokiais bruožais, mano nuomone, pasižymėjo renginys „Plotas“, – teigė asociacijos prezidentė Raimonda Bogužaitė.

Konferencijos metu užvirė diskusija apie apatišką jaunimą, jo susiformavimą ir kaip tai būtų galima pakeisti. „Manau, jog jaunimo apatija, nenoras veikti, susiformuoja ir mokykloje, ir šeimoje. Joje galbūt buvo per daug abejingumo, tėvai ir mokykla iš anksto nesugebėjo sudominti, įtraukti moksleivių į įvairias veiklas, būrelius“ – tvirtino M. Bartuševičius. Jo nuomone, mokykloje yra per daug akcentuojamas išvykimas į didesnius miestus, o apie galimybes grįžti ir siekti karjeros gimtajame mieste nėra užsiminama. Pats pranešėjas yra kilęs iš nedidelio Vilkijos miestelio, tačiau paauglystėje aktyviai veikė vietiniuose būreliuose, kurie ir padėjo apsispręsti dėl ateities. „Norėčiau, jog ir mano vaikai lankytų kuo daugiau būrelių, visuomet turėtų veiklos, o vėliau patys nuspręstų, kas patinka, kuo norėtų būti užaugę. Visus skatinu priklausyti organizacijoms, specializuotis, nes kuo anksčiau pradėsit – tuo geresni savo srityje būsite vėliau“, – kalbėjo pašnekovas.

Vėliau dalyviai turėjo galimybę dalyvauti kultūros ir finansų kūrybinėse dirbtuvėse. Pastarosiose jie aptarė, kaip paskirstyti savo gaunamas pajamas, kodėl reikia taupyti ir kaip tai gali praversti ateityje.  Kultūros srities dirbtuvėse buvo kalbama apie tai, kaip pagerinti Marijampolės kultūrinį gyvenimą jaunimui. Diskusijos dalyviai išryškino kelias esmines problematikas. Jaunimas pasigenda kokybiškesnių turinio kūrėjų pritraukimo į Marijampolę bei geresnės informacijos sklaidos apie vykstančias veiklas. G. Blažės nuomone, Marijampolėje vyksta daug renginių, tačiau ne itin daug jaunuolių juose lankosi pakankamai dažnai, retai išsako naujas idėjas. „Manau, kad daug jaunų žmonių turi idėjų, kurias gali įgyvendinti bei realizuoti, tačiau tam trūksta padrąsinimo, pagalbos, kurią galėtų suteikti tiek įvairios kultūros įstaigos, tiek organizacijos“, – pasakojo pranešėja.

Po kūrybinių dirbtuvių visi konferencijos dalyviai turėjo galimybę mėgautis pianino, saksofono ir DJ kuriamais ritmais. Organizatorių teigimu, reikia išanalizuoti išsakytas mintis ir pradėti kurti aktyvesnį ir kokybiškesnį laisvalaikį, skirtą ir vyresniam jaunimui. Tik tokiu būdu bus galima paskatinti juos sugrįžti į savo gimtąjį miestą bei dalintis savo idėjomis keičiant bendruomenės gyvenimą ne tik Marijampolėje, bet ir visame regione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE