Pagrindinis > Naujienos > „Aukšlinės“ Kiduliuose: nuo žuvies iki vėjo gaudymo

„Aukšlinės“ Kiduliuose: nuo žuvies iki vėjo gaudymo

 

Jau septintą kartą iš eilės Kiduliuose (Šakių raj.), „Prisiminimų“ parke, dideliu sujudimu buvo atidarytas vasaros sezonas. Tradicinė kiduliečių šventė šiemet vėl kitokia. Tikriausiai pirmą kartą atmosfera buvo tokia laisva. Žiūrovai būriavosi ne tik prie scenos ar prekybininkų palapinių, bet šeimyniškai kūrėsi ir Roniaus Karopčiko įrengtose tolimesnėse stovyklavietėse. Aitvarų ir žiūronų dirbtuvėlėse užsiėmusiems vaikams renginys taip pat tebuvo smagus fonas maloniai veiklai.

Esminis šventės akcentas – žvejų varžybos. Nors organizatoriai šiemet jas gerokai pavėlino, nuo vidurdienio susirinkę žvejai nesiskundė ir ruošdamiesi diskutavo: kaitra pagerins ar pablogins rezultatus. Entuziastai atvyko ne tik iš Kidulių, Šakių ir Jurbarko, bet ir Vilkaviškio, Kauno, Vilniaus. Tiesa, žvejybai užsiregistravo mažiau dalyvių nei ankstesniais metais, tačiau rimtieji žvejai lieka ištikimi tradicijai. Patys varžybų dalyviai džiaugiasi, kad konkuruoja su patyrusiais žvejais, nes tai kelia varžybų lygį ir stiprina pergalės skonį.  Daugiausiai aukšlių pagavo jurbarkietis Tadas Jocaitis (3,153 kg) pernai su trigubai mažesniu kiekiu likęs antras. Antroji vieta atiteko taip pat jurbarkiečiui, praėjusių metų nugalėtojui, Nerijui Bunikiui (2,597 kg). Trečias liko Dainius Povilaitis (1,119 kg) iš Šakių.

Šiemet mažiau jaunųjų žvejų – vos penkis galima priskirti jaunių kategorijai. Jauniausias buvo 9 metų Domas Sivecas iš Vilniaus. Įdomu, kad net trys iš jaunių – mergaitės, todėl už daliajai lyčiai paskirtą prizą teko ir pakovoti. Jau ketvirtą kartą dalyvaujanti Agnė Švilpaitė (12 m.) geriausia žveje tapo pagavusi 0,238 kg aukšlių. Didžiausią aukšlę (50 g) pagavo kidulietis Česlovas Martinkevičius (14m.). Vyriausio žvejo titulą šiemet gavo Mečislovas Jocius (65 m.) iš Kauno rajono, jau ne pirmus metus į „Aukšlines“ atvykstantis su žmona, o šiemet varžybose dalyvauti įkalbėjo ir dukrą. Nugalėtojai buvo apdovanoti piniginiais prizais.

Dar viena rungtis žvejams –  taiklusis spiningas. Nuotaikingose varžybose laimėjo šakietis Ramūnas Gudiškis. Antras liko ir į sceną dar kartą lipo Dainius Povilaitis – trečios vietos aukšlių žvejybos nugalėtojas. Trečioji vieta buvo pelnytai atiduota Laimutei Rudkevičiūtei. Žvejams teisėjavo Antanas Keraitis ir Virgilijus Bosas. Prizų steigėjai žūklės reikmenys „Pas Edgarą“ ir „Žvejų stotelė“ apdovanojo ir juos.

Neapsieita be esminio šventės elemento – žuvienės, kurios paragauti kvietė renginio organizatoriai. Kaip įprasta, žvejų pagautos aukšlės buvo čia pat išdarinėtos. Daugiausiai žuvų per duotą laiką nuvalė Sandra Dumčaitytė. Agnė Berlinskaitė liko antra,  o Vytautas Janulaitis – trečias. Jiedu, mainais į pamoką, padėjo šeimininkei nuvalyti likusias žuveles ir ketina jėgas išbandyti kitąmet. Lauko virtuvėje iškeptos aukšlės taip pat atsidūrė ant organizatorių vaišių stalo.

Pernai susirinkusiuosius didžiule emocijų doze apdovanojo ir dar daugiau vyriško veiksmo įnešė galiūnų rungtis. Dėl nepalankių aplinkybių šiemet ji buvo pakeista virvės traukimo varžybomis. Bunikių bendruomenės atstovas Ričardas Žilaitis buvo paskirtas šios rungties teisėju. Nors pramoga didelio dėmesio nesulaukė, apdovanodamas dvi komandas teisėjas tikino, kad laimėjo stipriausi.

Neliko pamiršti ir aitvarų dirbtuvėse triūsę vaikai: buvo apdovanoti už gražiausią ir ilgiausiai ore išsilaikiusį aitvarą. Šių metų naujovė sulaukė didelio susidomėjimo: kam magėjo išbandyti nepatirtą pramogą, o kam prisimenant vaikystę pagauti vėją. Projekto „Aitvaro skrydis“ vadovė Ieva Rogačiūtė į pagalbą pasikvietė ne tik Kidulių jaunimo ekologinio klubo „Šerenta“ vadovę Ingą Navlickienę, bet ir aitvarų gaminimo meistrę Giedrę Aleksandravičiūtę su kolegomis iš www.aitvarai.lt . Vaikams pramogas taip pat siūlė kūrybinių Jurbarko eko dirbtuvėlių kolektyvas: vyko loterija, buvo organizuojami žaidimai, mokoma pasigaminti žiūronus.

Žinoma, nebuvo apsieita be trumpo lietaus, tačiau susirinkusieji iki pat vėlumos skambant gyvai muzikai pramogavo ir mėgavosi prekybininkų siūlomais gardėsiais. Koncertinėje programoje pasirodė visai neseniai suburtas etnografinis Kidulių moterų ansamblis, Jurbarko kultūros centro vokalinė instrumentinė kapela „Šilas“ ir Lekėčių moterų ansamblis „Raskila“. Vakarėjant populiariąja muzika publiką išjudino Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro auklėtinis Žygimantas Foktas. Saulei leidžiantis renginį užbaigė itin jaukus jurbarkiečio Deivido Basčio pasirodymas.

Renginyje svečiavosi Šakių rajono meras Juozas Bertašius, seimo narys Mindaugas Bastys ir Kidulių seniūnijos seniūnas Mindaugas Mykolaitis. Šventę organizavo Kidulių bendruomenės centras „Vinkšnupis“ ir Kidulių seniūnija, prisidėjo Bunikių bendruomenė „Kregždantė“. Daug nemalonių diskusijų sukėlęs ekologijos mokestis nebuvo renkamas, nors ne maža svečių teigė, jog mielai simboliniu euru paremtų šventę.

Informaciniai rėmėjai: „Draugas“, „Mūsų savaitė“, manošakiai.lt, Kiduliai.lt, „Mūsų laikas“, „Šviesa“, Jurbarkiškis.lt, Šešupės euroregiono turizmo informacijos centras.

Didieji rėmėjai: UAB “Gulbelė”, Kaimo turizmo sodyba “Nemuno vingis”,  A. Girdausko Iį „ROLLinn“ ir ūkininkas Audrius Žemaitis.

Rėmėjai: UAB “Argimetas”, UAB “Ardona”, UAB “Bilaris”, UAB “Kestrima”, „Kidulių montavimas“, Kilimukai.lt, sulčių spaudykla “Linksmasis obuoliukas”, Gėlininkai Urbaičiai, Rasina Mykolaitienė, Daiva ir Gintautas Kimučiai, Mindaugas Mykolaitis, Juozas Bertašius.

Monika BŪBLAITYTĖ

Andriaus Ufarto nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE