Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečia spektaklis „Molinis sapnas“: svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai – žaismingai, šmaikščiai ir nenuobodžiai – visai šeimai

Kviečia spektaklis „Molinis sapnas“: svarbiausi Lietuvos istorijos įvykiai – žaismingai, šmaikščiai ir nenuobodžiai – visai šeimai

 

Autoriai – Andrius Žiurauskas ir Sergėjus Bocullo 
Režisierius – Andrius Žiurauskas
Dailininkas – Sergėjus Bocullo
Kompozitorius ir atlikėjas – Artūras Sinkevičius 
Vaidina – Andrius Žiurauskas
Muzikuoja – Artūras Sinkevičius 

Spektaklis „Molinis sapnas“ – tai lietuvių liaudies legendomis ir mitais perpintas kūrinys, patraukliai ir suprantamai pasakojantis apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius ir reikšmingiausias datas, nuo LDK susiformavimo iki šių laikų.
Paradoksai, netradiciškai naudojami buities rakandai, gyva muzika ir kartu su žiūrovais spektaklio metu kuriama istorinio įvykio interpretacija sudomina vaikus, moksleivius ir suaugusiuosius.
„Norime į dažnai sakralizuojamą Lietuvos istoriją pažvelgti netikėtu rakursu, netradiciškai, šmaikščiai, šiek tiek ironiškai, -“ teigia kūrėjai.

Apibūdinant spektaklį, tai Lietuvos istorija, nulipdyta ir išdainuota per 45 minutes – tiek, kiek trunka pamoka. Šią  netradicinę istorijos pamoką – spektaklį kuria ir dainuoja du jauni vyrai,  nepaprastai gyvai ir jautriai vartantys istorinius Lietuvos puslapius.

Vienas iš jų – aktorius Andrius Žiurauskas,  lipdo iš molio įvairias figūrėles ir pasakoja istoriją, kurią susirinkusieji gali stebėti ir ekrane, kitas, folkmuzikos  atlikėjas Artūras Sinkevičius atitaria aktoriui muzikine kalba, panaudodamas įvairiausius instrumentus ir pasitelkdamas įvairių žanrų dainas ir muziką.

Spektaklis prasideda žemais egzotiško australietiško instrumento didžeridu garsais, ir molio gabalas aktoriaus  rankose atgyja: Dievas Senelis Rūpintojėlis pradeda vardyti iš amžių glūdumos mus pasiekusias metraščiuose bei kronikuose užfiksuotas datas ir įvykius. Muzikanto Artūro rankose smuiką keičia būgnas, kanklės ir gitara, o molio gabalas įgyja įvairių pavidalų. Po senovinės sutartinės išgirstame tremtinių dainą, o publikos juoką keičia ašaros žiūrovų akyse.

Spektaklis vyks birželio 14d. 15 val. Marijampolės kultūros centre, bilietus galite įsigyti kultūros centro kasoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE