Pagrindinis > Dėmesio! > Automobilių sporto renginiai šiemet stebins naujovėmis

Automobilių sporto renginiai šiemet stebins naujovėmis

Prasidėjęs auto sporto renginių sezonas šiemet žada būti tikrai aktyvus ir karštas. Pilotai jau treniruojasi artimiausioms varžyboms. O organizatoriai atskleidžia, kiek naujovių šiemet laukia bei kokie piniginiai prizai bus išdalyti. Šiemet renginiai „Marijampolės drift arenoje“ žada daug naujovių, tarp kurių svarbiausia – lygios galimybės varžytis visiems pilotams.

Šiuo metu arenoje kiekvieną sekmadienį vyksta treniruotės, kuriose pilotai gali ruoštis varžyboms. O jau gegužės mėnesį prasidės arenos taurė „Arena Drift CUP“, kurioje pilotų daug įdomesnė organizacija, o žiūrovų – nepaprasti vaizdai ir dinamiški renginiai. Organizatoriai pristato naujienas, kurios šiemet bus įgyvendintos visuose Marijampolės arenoje vyksiančiuose renginiuose.

Mažiau sugaišto laiko, daugiau nuotaikos

Pirmiausias pokytis yra tai, kad kiekvienas pilotas į renginį atvyks jam skirtu ir iš anksto suderintu laiku. Tokia taisyklė įvedama siekiant išvengti kamščių ir norint sutrumpinti registracijos laiką. Nuo šiol įvažiavimas  arenos teritoriją užtruks vos dvi minutes. „Taip stengiamės pagerinti organizaciją ir esame tikri, kad tai pagerins ir pilotų nuotaiką renginio metu“, – sako „Marijampolės drift arenos“ atstovai.

Kita naujovė, kuri pasitiks šio sezono renginių metu – sužymėta arenos stovėjimo aikštelė. Joje  kiekvienas pilotas turės savo vietą, kurią pilotai bus pasirinkę iš anksto registracijos metu. Prieš kiekvieną renginį bus skelbiamas žemėlapis su šia informacija, kuris bus naudinga visiems renginio dalyviams, žiūrovams ir renginio personalui. „Kiekvienas pilotas žinos, kur turi stovėti ir tai padės išvengti blaškymosi, o žiūrovai tiksliai žinos, kur stovi jų favoritai. Taip pat bus lengviau dirbti ir trasos darbuotojams, kurie tiksliai žinos, kur kokio piloto galima ieškoti“, – sako Kastytis Alekna.

Lygios sąlygos visiems pilotams

Taip pat keičiasi ir renginių organizavimo tvarka. Varžybų vadovas Kastytis Alekna sako, kad jų tikslas – sukurti renginį, kuriam visi pilotai galėtų varžyti vienodomis sąlygomis. Todėl nuo šiol kiekviename čia organizuojamame renginyje pilotams bus skiriamas vienodas treniruočių skaičius. Iki šiol buvo skiriamas laikas treniruotėms, bet jų metu pilotams tekdavo skirtingas važiavimų skaičius.

„Pavyzdžiui, jeigu pilotui skiriami 8 važiavimai. Dabar, net nutikus gedimui, jeigu iki treniruočių pabaigos gedimą pašalinti pavyko, pilotas turės visas galimybes išvažiuoti jam skirtus 8 važiavimus. Manome, kad tai yra pokytis, kurio laukia pilotai visuose auto sporto renginiuose. Priešingu atveju daugiau važiavimų gavę vairuotojai varžybose turi pranašumą prieš tuos, kurie gavo mažiau važiavimų“, – sakoma pranešime.

Taip pat pokyčiai planuojami ir STREET lygos antrame etape, kuris šiemet taip pat bus organizuojamas „Marijampolės drift arenoje.“ Šioje lygoje planuojama surengti net 3 važiavimus kvalifikacijoje. Tai reiškia, kad antrą etapą, kuris yra numatytas „Marijampolės drift arenoje“, planuojama organizuoti dvi dienas. Pirmą dieną vyks tik treniruotės, o antrą dieną – kvalifikacija ir poriniai važiavimai. „Tai pagerins renginio kokybę ir užtikrins, kad visi pilotai gautų vienodą važiavimų skaičių. Esant dideliam dalyvių skaičiui, to užtikrinti rengiant vienos dienos renginį, tiesiog neįmanoma. Norime, kad pilotai būtų patenkinti renginiu. Kiekvienas pilotas STREET  lygoje galės gauti ne mažiau kaip 12 treniruočių važiavimų ir net 3 kvalifikacinius važiavimus per dvi dienas.

Be to, tai ypač aktualu pradedantiems pilotams, kurie dažnai iš jaudulio padaro klaidų. Todėl praktika rodo, kad 2 važiavimai yra per mažai, važiavimų turi būti bent 3“, – sako važrybų vadovas Kastytis Alekna. Ir priduria, kad šiuose renginiuose taip pat bus organizuojamas  atvažiavimas ir registracija į parkavimo vietą iš anksto.

Atskleidė prizinį fondą

Jau atskleistos ne tik preliminarios renginių datos, bet ir prizinis fondas. „Arena Drift CUP“ prizinis fondas šiemet sieks 2000 eurų. Prizas bus padalintas ir jo dalis bus įteikta kiekvieno etapo metu. Tai reiškia, kad kiekvieno etapo metu bus apdovanoti trys geriausi pilotai, kurie pasidalins 500 eurų. Taip pat geriausius pilotus savo dovanomis sveikins ir renginių rėmėjai. „Manome, kad kartais geriau prizą gauti ne sezono pabaigoje po visų varžybų, o po kiekvieno etapo. Ypač kai tenka atsinaujinti padangas ar iškyla kitų nenumatytų finansinių iššūkių sezono metu“, – sakoma arenos pranešime.

Jame nurodoma, kad visi arenoje organizuojami renginiai bus transliuojami tiesiogiai. Kaip ir pernai, vėl bus laikomasi „mono“ padanga taisyklės, kuri pirmą kartą Lietuvoje buvo pritaikyta pernai šių varžybų metu. Gamintojui nesugebėjus užtikrinti visų įsipareigojimų, šiemet bus naudojamos pernai naudotos Lietuvos gamintojo padangos „Side to Side“. Kitų metų taurei reikalingi padangų pirkimai bus organizuojami dar šiemet. Planuojama užsakyti apie 600 vnt. padangų. Dar šių metų gruodžio mėnesį visi dalyviai galės iš anksto užsisakyti reikalingą padangą iš gamintojo.

„Mono“ padangos taisyklė reiškia, kad visi dalyviai turės naudoti bent vieną to paties gamintojo padangą, kurią bus galima pasirinkti iš dviejų išmatavimų. Tokia taisyklė yra naujovė Lietuvoje ir tik atkeliauja į Europą. Jos tikslas – dar labiau sulyginti pilotų galimybes, kad trasoje viską lemtų ne automobilio galia. Tad nepriklausomai nuo bolido galingumo, trasoje varžovai turės važiuoti tuo pačiu greičiu, tad tai dar labiau leis atskleisti geriausių pilotų slydimo gebėjimus.

Dar patogesni renginiai žiūrovams

Taip pat teigiami pokyčiai laukia ir renginių žiūrovų. Šiuo metu Marijampolėje esančiam sporto komplekse yra dvi tribūnos. Vienoje iš jų bus parduodami brangesni renginio bilietai su vietos rezervacija. Taip yra todėl, kad nuo šiol renginių metu žiūrovams bus suteikta galimybė turėti jiems rezervuotą vietą. Tai reiškia, kad žiūrovas galės laisvai elgtis renginio metu: palikti savo vietą eidamas įsigyti maisto ar pabendrauti su pilotu ir žinoti, kad visuomet gali grįžti į savo rezervuotą vietą.

Be to, šiemet laukia ir dar viena staigmena, kurią šiemet paruošė „Marijampolės drift arena“. Šiemet planuojamas išskirtinis renginys – „Baltic Drift Queen CUP“ varžybos, kuriose dalyvaus tik moterys ir merginos. „Data dar derinama, tačiau jau dabar žinome, kad tai bus pirmas Lietuvoje renginys, kuriame dalyvaus tik merginos iš Baltijos regiono. Šiuo metu jau sulaukėme 25 piločių, planuojančių dalyvauti renginyje iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir, žinoma Lietuvos. Daugiau naujienų – netrukus“, – intriguoja organizatoriai.

Artimiausi drifto renginiai Marijampolėje

2023 m. gegužės 7 d.  „Arena Drift CUP“ 1 Marijampolė

2023 m. birželio  10-11 d. STREET lyga (2 etapas) Marijampolė

2023 m. birželio 17 d. „Baltic Drift Queen CUP“ (preliminari data)

2023 m. birželio 18 d. „Arena Drift CUP“ 2 Marijampolė

2023 m. rugpjūčio 27 d. „Arena Drift CUP“ 3 Marijampolė

2023 m. rugsėjo 24 d. „Arena Drift CUP“ 4 Marijampolė

Žieminės padangos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE