Pagrindinis > Naujienos > Ąžuolyno sodinimas suvienijo marijampoliečius

Ąžuolyno sodinimas suvienijo marijampoliečius

 

10 tūkst. ąžuoliukų sodinimo akcija sutraukė šimtą marijampoliečių į miškasodį šalia Marijampolės esančiame Mačių miške. Susirinkę entuziastai pasodino ne tik ąžuolus, bet ir 1000 eglaičių. Pusdienį miške medelius sodino gausiai susirinkusios šeimos su vaikais, taip pat didelį sodintojų būrį sudarė Marijonų gimnazijos moksleiviai, Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai.

„Ne vienam dalyviui tai buvo pirmas kartas, kai sodino mišką. Smagu, kad daug sodintojų sudarė ne tik šeimos, jauni žmonės, bet ir vaikai, kuriems tai tam tikra gamtos puoselėjimo ir pilietiškumo pamoka. Gerą darbą galima padaryti leidžiant laiką kartu su šeima ir miesto bendruomene, todėl noriu padėkoti kiekvienam prisidėjusiam“, – sakė akcijos ąžuolo sodinimo iniciatorius Ramūnas Burokas.  Savanoriai atsodino net trijų hektarų ploto kirtavietę, kurioje ankščiau augęs brandus miškas buvo iškirstas plynai.

Žvelgiant istoriškai, Lietuvoje dėl įvairių priežasčių ąžuolynų plotai nuolat mažėjo, pastaruoju metu jų beliko vos 2 %, būtent dėl šios priežasties vienas iš renginio tikslų buvo prisidėti prie Lietuvos ąžuolynų atkūrimo ir didinimo programos. Juk ąžuolas neatskiriamas nuo lietuvių simbolių kalbos – medžio, lapo ar gilės formą dažnai sutinkama ne tik tautosakoje, bet ir  kasdienybėje.

„Talka tikrai nustebino dalyvių gausa, smagu matyti kartu dirbančias šeimas ir kolektyvus. Dažnas sudalyvavęs miško sodinime „užsikrečia“ gamtos puoselėjimo virusu. Tai lyg įsipareigojimas ir investicija į mūsų ateitį, o dirbant kartu jaučiasi ir mūsų vienybė“, – sakė ekologas Giedrius Šlekys.

Po miško sodinimo talkos visi sodintojai nuvyko į miško aikštelę, kur jų laukė karšta sriuba, padėkos, linksma viktorina ir prizai. Organizatoriai dėkoja visiems dalyviams ir bei partneriams: Marijampolės miškų urėdijai ir Šunskų girininkijai. 

Vaida KELERYTĖ-BUROKIENĖ

Genadij Batranak nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE