Pagrindinis > Naujienos > Baidarių verslas ir jų populiarumas

Baidarių verslas ir jų populiarumas

Vasara – poilsio, atostogų bei pramogų metas. Keliaujama prie ežerų, jūros, į įvairias iškylas, muzikos festivalius. Taip pat vasarą galima užsiimti įvairiomis vandens sporto pramogomis: plaukti irklente, vandenlente ar baidarėmis. Pastaroji pramoga jau daug metų yra populiari Lietuvoje, kadangi čia gausu ežeringų ir miškingų vietovių. Įvairaus sudėtingumo ir ilgumo maršrutai plaukiant upėmis, ežerais vaizdingose Lietuvos vietovėse rekomenduojami ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, žinoma, renkantis lengvesnio sudėtingumo trasą. O gal svarstote ne apie pasiplaukiojimą baidarėmis, o baidarių nuomos verslą? Ši verslo rūšis, kaip ir bet kokia kita, reikalauja nemažo pradinio kapitalo. Naujos, kokybiškos, patvarios baidarės su reguliuojamomis sėdynėmis, atitinkančiomis aukščiausius Europos Sąjungos reikalavimus, pritaikytos mėgėjams ar profesionalams kainuoja nuo 300 eurų ir gali siekti daugiau nei 1000 eurų sumą. Aplankę kreditus teikiančio banko tinklalapį, rasite daugiau informacijos apie paskolas verslui. Kokios sumos jums prireiks, priklauso nuo inventoriaus kiekio, pasirenkamo baidarių modelio. Perkant didesnį kiekį baidarių dažniausiai yra taikomi specialūs pasiūlymai, o inventoriui taikoma garantija, siekianti net iki poros metų.

Kiekvienais metais visoje Lietuvoje ne tik vasaros laikotarpiu tūkstančiai žmonių išplaukia baidarėmis ir šį žygį apibūdina kaip šiek tiek ekstremalią, tačiau be galo įdomią ir vaizdingą pramogą. Ištikimiausi baidarių gerbėjai į žygį išplaukia net žiemos laikotarpiu. Svarbiausia būti tinkamai pasiruošus, apsirengus ir keliauti su smagia kompanija bei gera nuotaika. Lietuvoje rekomenduojamas ne vienas vaizdingas ir įdomus maršrutas, kuriuo rekomenduojama plaukti. Vieni populiariausių yra: Zarasų bei Aukštaitijos ežerynas, Siesartės ežeras-Žeimena ir Luodis-Antalieptė, Dusetos-Kavarskas ir Dubičiai-Merkys, Maironys-Ariogala ir Buivydžiai-Vilnius-Kernavė, Veisiejai-Nemunas ir Pikelionys-Verknė. Kiekviename šių maršrutų taip pat yra rekomenduojami tam tikri objektai, kuriuos galima aplankyti, taip pailsint ir aplankant nematytas Lietuvos vietas. Dažniausiai baidarių žygiai yra pabaigiami poilsiu sodyboje ar nakvojant palapinėse. Tačiau ką reikia pasiimti su savimi, kaip pasiruošti keliaujant į baidarių žygį?

Svarbiausi plaukimo atributai – gera nuotaika ir šypsena veide. Dažniausiai baidarėmis plaukia kolegos darbe, draugai, šeima, artimieji ir jų vaikai. Kad ir koks oras užkluptų, neverta nuliūsti, nes žygis baidarėmis bet kuriuo atveju yra smagi patirtis, o tinkamai jam pasiruošus net ir lietus netampa kliūtimi smagiai leisti laiko. Į žygį svarbu pasiimti apsauginį losjoną nuo saulės, galvos apdangalą, jog būtumėte apsaugoti nuo galimo saulės smūgio esant ypač karštiems orams. Jeigu keliaujama su vaikais, atkreipkite dėmesį, jog apsauginiais losjonais juos rekomenduojama tepti po kiekvienų maudynių ar rankšluosčio naudojimosi. Taip pat būtina tinkamai įpakuoti drabužius, elektronikos prietaisus kaip mobilūs telefonai, laikrodžiai. Šiuos nuo vandens apsaugo specialūs neperšlampami maišeliai daiktams susidėti. Plaukiant miškingose vietovėse, galimi įkyrūs vabzdžiai. Norint apsisaugoti nuo jų įgėlimų, su savimi turėkite apsaugines priemones bei specialius tepalus, skirtus nuraminti vabzdžio įgeltą kūno vietą. Vaistinėlė – dar vienas būtinas baidarių žygio elementas. Niekada negalint žinoti, kada prireiks vaistų nuo galvos ar skrandžio skausmo, šiuos ir kitus vaistus pagal asmeninius poreikius supakuokite į neperšlampamus maišelius ir įdėkite į baidarę. Kitus reikalingus daiktus su savimi pasiimkite pagal poreikius, patirtį, nepamirškite pasirūpinti vaikų pramogomis, žaidimais, jeigu į žygį keliaujama kartu su jais. Po nepamirštamo baidarių žygio apsistojus palapinėse, laužui susikurti nepamirškite pasiimti degtukų, maisto produktų, gėrimų ir mėgaukitės puikia kompanija bei gamtos apsuptimi.

Daugiau apie plaukimą baidarėmis ČIA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE