Pagrindinis > Dėmesio! > Baltų vienytojo Janio Rainio 150-ųjų gimimo metinių minėjimas

Baltų vienytojo Janio Rainio 150-ųjų gimimo metinių minėjimas

 

Gruodžio 12 d., 11 val., kviečiame į Marijampolės Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką (Vytauto g. 20) kartu paminėti Baltų vienytojo Janio Rainio 150-ąsias gimimo metines, geriau pažinti šią didingą asmenybę. Su J. Rainiu ir jo kūryba, lietuvių ir latvių jungimusi „vienam kieman“ padės susipažinti Vytauto Didžiojo universiteto lektorė Aurelija Mykolaitytė ir kiti pranešėjai, latvių dainas dainuojantis folkloro ansamblis „Laukis“, veiks spaudinių apie J. Rainį paroda.

Janis Rainis (1865–1929, tikroji pavardė – Pliekšanas) – žymus latvių ir lietuvių poetas, dramaturgas, vertėjas, redaktorius, teisininkas, visuomenės veikėjas, Latvijos švietimo ministras.

Jis rašė dramas, poemas, eilėraščių rinkinius, eilėraščių romanus, pjeses ir pasakas vaikams bei kitus kūrinius. J. Rainio kūryboje vyrauja nacionaliniai, istoriniai motyvai.

J. Rainis nuolat akcentavo Baltų vienybės idėją: „Mūsų gyslų vienas kraujas“.

Lietuva, jos istorija, lietuvių liaudies dainos ir literatūra buvo vienas iš jo kūrybinių impulsų šaltinių. Reikšmingiausi lietuviškos tematikos kūriniai yra tragedija „Indulis ir Arija“, draminė poema „Dauguva“, eilėraštis „Broliams lietuviams“, tapęs daina, ir kiti. Buvo pradėjęs rašyti dramą apie Vytautą.

Kristijono Donelaičio draugija (www.donelaitis.info

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE