Pagrindinis > Regione > Kultūra > Biblioteka kviečia į Knygos teatro pasirodymą „Prabangos“

Biblioteka kviečia į Knygos teatro pasirodymą „Prabangos“

Knygos teatras įkurtas 2012 metais, žinomos lietuvių aktorės Reditos Dominantytės iniciatyva. Kruopščiai parinkti modernūs, savo laikmetį pralenkę ir klasika tapę lietuvių literatūros kūriniai, įspūdingi kostiumai, prabanga dvelkiantys kvepalai ir prašmatni juvelyrika suteikia teatrui išskirtinį stilių bei sukuria ypatingą spektaklių atmosferą.

Knygos teatro teatralizuoti skaitymai „Prabangos“ birželio 30 d. 17 val. Vytauto Didžiojo parke (lietui lyjant bibliotekos Didžiojoje salėje)

Būtina išankstinė registracija:
Tel. +37062099831
El. p. v.juselyte@marvb.lt
Asmenine bibliotekos Facebook žinute

Pamatytas spektaklis – tarsi perskaityta knyga – tai vienas iš svarbiausių “Knygos teatro” skiriamųjų bruožų. Neįprastos spektaklių vietos, naujos, nuolat kintančios erdvės ir vis ieškomi nauji kūrybiniai sprendimai leidžia spektakliams neišsikvėpti, nesustabarėti ir visuomet išlikti jaudinančiais, neįprastais bei žavingais.

Knygos teatro spektaklis „Prabangos”, sukurtas pagal netradicinio lietuvių rašytojo, didžiąją savo gyvenimo dalį praleidusio užsienyje, Jurgio Savickio noveles. Šie rašytojo kūriniai Vytauto Didžiojo parko  erdvėje atgims neatsitiktinai. Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Laiko efektai“ siekiama atskleisti literatūros, bibliotekos, kultūros pokyčius per praėjusį šimtmetį – būtent tiek metų gyvuoja Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteką. Teatralizuotų skaitymų „Prabangos“ metu, sieksime suprasti kas prieš šimtą metų, tarpukaryje kūrusio Jurgio Savickio akimis buvo prabanga? Kokią tai turi reikšmę? O galbūt šiuose klausimuose nėra teisingo atsakymo? Į tai belieka atsakyti spektaklio žiūrovams. „Prabangos“ – elegantiškos, lengvos, šmaikščios, abejingų nepaliekančios ir kitokios lietuvių literatūros istorijos, perkeltos į sceną.

Tragikomedijos veikėjai  – trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją. Jų tikslas – pakeisti materiją, išeiti iš tos, kurioje yra dabar ir kurioje nieko nebejaučia, – tarsi laižytų cukrų, kurio skonis burnoje – kaip smėlio, kaip talko. Istorijų sekimas vėlėms, kuriose vaizduojamas autentiškas tikrų žmonių gyvenimas – vienintelis likęs pasitenkinimo šaltinis, bandymas iš naujo patirti gyvenimą.

Vaidina žinomi ir jau nusipelnę lietuvių kino bei teatro aktoriai: Redita Dominaitytė („Knygos teatro“ vadovė), Eimutis Kvoščiauskas/Šarūnas Gedvilas, Virginija Kuklytė, kuri 2015 m. pelnė geriausios jaunosios aktorės titulą. Teatralizuotų skaitymų draminę formą pabrėžia įspūdingi dizainerės Jurgitos Januškevičiūtės kurti kostiumai, antikvariniai kvepalai („VDK“) ir jaunos juvelyrės M. Bartkutės darbai, kurie dar labiau praturtina reginį. Režisierius Alius Veverskis.

Spektaklio trukmė – 1 val. 20 min.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE