Pagrindinis > Dėmesio! > Būkite atidūs naudodami pirotechniką

Būkite atidūs naudodami pirotechniką

Artėjant svarbiausioms metų šventėms, dalis gyventojų įsigyja įvairių pirotechnikos priemonių.

Policija primena:

  • Prieš pirkdami, pasidomėkite, ar pardavėjai turi policijos išduotus leidimus prekiauti pirotechnika – galima prekiauti tik sertifikuotomis pirotechnikos priemonėmis (kad nenusipirktumėte abejotinos kokybės prekes, keliančias pavojų sveikatai ar gyvybei). Visi pirotechnikos gaminiai privalo turėti instrukcijas lietuvių kalba. Nerekomenduojama šias prekes pirkti internetu – pardavėjai gali parduoti neaiškios kilmės produkciją.
  • Perkant pirotechnikos priemones, būtina atkreipti dėmesį į jų išorės būklę: neturi būti su korozijos žymėmis, sulankstyta, sudrėkusi, turėti įskilimų ar kitokių korpuso pažeidimų, taip pat ir degiklio pažeidimo. Svarbu patikrinti, ar nesibaigusi garantija.
  • Labai pavojingi yra pačių pasigaminti ar savarankiškai perdaryti fejerverkai. Jų gamyba ar bandymai – garantuotas pavojus. Neardykite nesuveikusių fejerverkų. Kai kurios medžiagos, esančios jų mišinių sudėtyje, yra labai nuodingos.

Mažiausią pavojų kelia 1 kategorijos fejerverkai, juos gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni nei 14 metų asmenys. Šiais fejerverkais gali būti puošiami tortai, gaminius galima naudoti ir patalpų viduje.
2 kategorijos fejerverkus gali įsigyti ir naudoti ne jaunesni nei 16 metų asmenys, 3 kategorijos – ne jaunesni nei 18 metų asmenys. 4 kategorijos fejerverkus gali naudoti tik profesionalai.

Policija primena, kad civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo nustatytos tvarkos pažeidimas (ATPK 1761 str.) užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 28 eurų su civilinių pirotechnikos priemonių konfiskavimu ar be konfiskavimo.

Už viešosios rimties trikdymą (ATPK 183 str.), t. y. triukšmą keliantys veiksmai gatvėse, aikštėse, parkuose bei kitose viešosiose vietose – asmenims gali būti skiriamos baudos iki 86 eurų, pažeidimą padarius pakartotinai – iki 289 eurų. Jei pažeidimą padarė vaikai nuo 14 iki 16 metų, bauda skiriama tėvams ar globėjams (iki 86 eurų).

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE