Pagrindinis > Regione > Kultūra > Dailės plenerui Pajevonyje pasibaigus: ,,Mūsų žemė mena“

Dailės plenerui Pajevonyje pasibaigus: ,,Mūsų žemė mena“

 

Kybartų kultūros centre meno mėgėjus dailininkus subūrusi į dailės studiją ,,Smiltys“, jos vadovė Aušrinė Dubauskienė kasmet nustebina vis kitoje rajono vietovėje surengiamu tarptautiniu dailės pleneru. Į jos organizuojamų plenerų stovyklas atvyksta dailininkai mėgėjai iš Kaliningrado srities, Lenkijos, na, žinoma, ir iš Lietuvos-Marijampolės, Vilkaviškio.

Šiais metais pleneras-edukacija vyko Pajevonyje, apsuptame mistinių piliakalnių ir dar civilizacijos nepaliestos gamtos, žmonių ir pastatų.

Liepos 27-ąją į plenero dalyvių surengtų darbų parodą susirinko būrelis meno gerbėjų iš Marijampolės, Vilkaviškio, Pajevonio.

Žiūrovai liko sužavėti tuo, ką sukūrė menininkai plenero Pajevonyje dienomis.

Dailininkų kūrybiniai darbai alsuoja spalvų žaisme, simboliais, kalba iš miestelyje surastų ir nutapytų senų daiktų, sudužusio ąsočio ar gamtos subtilybių, žiūrovą pakeri perduodama žinia iš praeities į netobulą ateitį.

Meno kalba  per spalvą, daiktą, potepį prakalbinantys žiūrovą, išsiskyrė kybartiečių menininkių Irenos Šunokienės ir Aušrinės Dubauskienės darbai.

Irena sugeba detalėje įžvelgti gilią prasmę, jos paveikslai alsuoja mistika, dieviška ramybe ir sugestyvumu. O Aušrinės Dubauskienės kūryba žavi giliu ekspresyvumu, simbolika, jie pilni susimąstymo apie menamas ir tikras vertybes, potėpiai žadina viltį, liūdesį, ilgesį.

Savaip Pajevonio apylinkes į paveikslus perkėlė viešnios iš Lenkijos ir Rusijos. Tapytojos iš Lenkijos (Barčevas) Alicijos Barbaros Czarneckos-Zyskowskos darbuose atsispindi jos tėvynės spalvos, į paveikslus atkeliavusius iš valstybinių simbolių, vėliavos , Lenkijos gamtos , bet alsuojančios jau  lietuviškos gamtos kerais.

Kūrėjai iš Gusevo Margaritai Batyasovai patinka lietuvių meilė savo kraštui, jos gamtai. Daug minčių menininkei sukėlė prie Kunigiškių piliakalnio rymanti skulptūra. Ją įamžinusi, darbą pavadino ,,Sargyba“.

Plenero dalyviams ir svečiams įspūdį paliko L. Lukoševičiaus kuriama ,,Vyčio“ skulptūra. Seniūnas Gediminas Bisikirskas tikisi, kad šis darbas, minint Lietuvos valstybės šimtmetį, papuoš Pajevonio miestelio aikštę,

Plenero dalyvius parodos atidaryme pasveikino Kybartų kultūros centro direktorė Asta Venckienė, kūrybinės sėkmės linkėjo Vilkaviškio savivaldybės vadovai, meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Vilkaviškio Verslo ir turizmo centro direktorius Vitas Girdauskas.

Iš kaimyninių šalių ir Lietuvos į plenerą atvykę menininkai sakė, kad ištisus metus laukia tos dienos , kai ,,Smiltys“ vėl suburs juos kurioje nors kitoje įstabioje Vilkaviškio krašto vietovėje.

Autoriaus nuotraukos.

 

IMG_2047
IMG_2011 IMG_2012 IMG_2013 IMG_2014 IMG_2015
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE