Pagrindinis > Naujienos > Darbo žmogui didžiausia šventė – darbas!

Darbo žmogui didžiausia šventė – darbas!

Man visais laikais keistai atrodė Tarptautinė darbo diena. Ne, ne dėl to, kad tarptautinė ar kad darbo, o todėl, jog ji yra nedarbo diena, kitaip sakant, šventinė. Mano logika sako, kad jei jau švenčiame darbo dieną, tai būtent per šią dieną, o ne per kurią nors kitą, ir reikia kur nors prie „bulkučių“ pečiaus nusidirbti iki nualpimo, kad su „greituke“ išvežtų į reanimaciją, o ten dar kokią savaitę kasdien reguliariai gaivintų su elektrošoku. Štai čia tai taip, suprantu, būtų tikras darbo dienos paminėjimas. O dabar kas gaunasi? Pornografija, o ne šventimas. Nepaisant to, sveikinu su Tarptautine darbo diena. Visus! Pradedant „bulkučių“ kepėjais ir baigiant NSGK komiteto pirmininku.

Ypatingi sveikinimai NSGK pirmininkui! Šis taip nuo darbo tėvynei suaugo su savo postu, kad nei su kirviu, nei su laužtuvu neatskirsi jų vieno nuo kito. Darbas taip abu suartino, kad negali vienas be kito – pirmininkas be posto, o postas be pirmininko. Svarbiausia, jog abu maksimaliai vienas kitu pasitiki, todėl ir pasitikėjimo procedūros metu balsavo vienas už kitą. Kaipgi kitaip?!

Valdžia myli darbo liaudį, todėl Tarptautinės darbo dienos proga Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą ištestuoti ne mažiau nei 200 Marijampolės gyventojų, kurie nejaučia jokių simptomų, bet tiesiog nori savanoriškai pasitikrinti, ar neserga COVID-19 liga. Nuo šiandien ryto vietinė valdžia palapinėje prie „bobturgio“ ne kiaušiniais ir sūriu prekiauja, o dalina kvietimus testavimui – tiesiai iš mero rankų. Čia praktiškai tas pats kaip nemokamai gauti pakvietimą į cirką. Tik kad cirkas bus be meškų, o vietoje jų jums patiems reikės pavaidinti.

Džiugi žinia Marijampolės dramos teatro gerbėjams ir bloga žinia darbščiai Marijampolės valdžiai, kuri taip dirbo, taip surašė dokumentus, kad bene paskutinę savarankiško dramos teatro egzistavimo dieną teismas tenkino teatro skundą ir sustabdė vykdomą jo reorganizavimą – teatro prijungimą prie Kultūros centro. Kas nedirba, tas neklysta, – tokiais atvejais dažniausiai porina darbo liaudis.   Negaliu nesutikti, ir tikrai jokio skirtumo: ar dega „bulkutės“ pečiuje, ar reorganizavimo dokumentai. Tiesiog gamybinė klaida. Bent jau laikinai, kol šiuo reikalu užsiėmęs teismas,  Marijampolė išlaikys savarankišką dramos teatrą, o tai – džiugi žinia teatro gerbėjams, bet bloga žinia darbščiai Marijampolės valdžiai.

Yra du dalykai, į kuriuos galima žiūrėti be perstojo ir niekada neatsibosta, tai deganti ugnis ir dirbantys žmonės. Negalima sakyti, kad šie dalykai nesusiję – kuo daugiau dirbi, tuo daugiau save degini, o kuo daugiau degini, tuo greičiau sudegi. Darbas išlaisvina.

Komentaras “Darbo žmogui didžiausia šventė – darbas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE