Pagrindinis > Naujienos > Diena po rytojaus

Diena po rytojaus

Gyvename įdomiais laikais, o aš neturiu atsakymo, ar tai yra geriau, nei gyventi neįdomiais, bet ramiais ir stabiliai nuobodžiais laikais.

Korona virusas ėda ne tik užsikrėtusių žmonių plaučius, bet ir likusius dabartinės valdžios reitingus. Nepavydėtina situacija nė vienai valdžiai, o bet kuriai vyriausybei – tai tiesiog košmaras, kurį iki šiol buvo galima tik susapnuoti ar pamatyti mokslinės fantastikos filme. Paradoksaliausia, kad šiandien tai yra realybė, o ne mokslinė fantastika ar sapnas. Kubiliaus naktinė reforma daugeliui greitai atrodys kaip niekingai nereikšmingas senovės įvykis. Korona virusas praeis, kasdieniniame gyvenime daugelis jį pamirš ar mažai kreips dėmesį, bet žmonės tikrai nepamirš, kokių veiksmų greitu metu turės imtis Vyriausybė ir Seimas. Taip, virusą žmonės pamirš, bet nepamirš S. Skvernelio vyriausybės ir „valstiečių“ krizinių sprendimų, kurie bus neišvengiami. Nežinia, koks ateityje bus keiksmažodis? „Skvernelis“, „valstiečiai“ ar „karbauskis“… (tiesa, šis jau ir dabar yra beveik kaip keiksmažodis).

Taip, nemėgstu sveikatos ministro A.Verygos, bet šiandien žmoniškai aš jį užjaučiu, kaip taip pat žmoniškai jo ir nesuprantu. Galima suprasti, kad reguliariai visokius blėnis kalbantis kultūros komiteto pirmininkas R. Karbauskis pasakoja, jog Lietuva yra viena iš geriausiai Europoje pasiruošusi atremti Koronos virusą, bet sunkiai sekasi suvokti, kad šiam eiliniam blėniui darniai galva linkčioja ir pritaria sveikatos apsaugos ministras, nors puikiai žino (kartais kyla įvairių minčių), jog medikai kovos lauke palikti beveik vieni, kad greitai gali trūkti ne tik reikalingos medicininės įrangos, bet ir elementarių apsaugos priemonių, kurių trūksta jau šiandien, dar net neprasidėjus rimtai priešo apgulčiai. Taip, turbūt tokiam košmarui nėra pasiruošusi nė viena pasaulio valstybė, bet gal tokiu atveju nereikia muštis į krūtinę ir garsiai šaukiant plėšyti marškinius apie geriausią pasiruošimą. Viščiukus skaičiuosim rudenį, pone ministre!

Kažkada šis košmaras pasibaigs, kasdieninis gyvenimas stos į savo vagas, vėl nerūpestingai su kompanija laiką leisime baruose ir restoranuose, džiaugsimės puikiais koncertais ir kitais renginiais,  bet esu tikras, kad pasaulis jau nebebus toks, koks buvo. Kitokia bus ir Europa, ypač Europos Sąjunga, kuri, pasirodo, biurokratų pagalba normaliai gali funkcionuoti tik „taikos“ sąlygomis. Ekstremaliomis sąlygomis Europos Sąjunga yra bekiaušė ir impotentė, o valstybės gelbėjasi kas sau, kas kaip gali ir moka, nes skęstančiųjų gelbėjimas, pasirodo, iš tikrųjų ir yra jų pačių reikalas. Nėra garsiai propaguotos vieningosios Europos. Deja.

Ir pabaigai. Pasirodo, lietuviai yra apsigimę slidininkai, kurie net baisiosios Koronos akivaizdoje veržėsi užsienin slidinėti, tik keisčiausia, kad dar niekas iki šiol neparvežė aukso iš Olimpinių žaidynių. Viskas dar prieš akis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE