Pagrindinis > Kitos temos > Kūryba > Draugystė su „perfekcionistu“ 3 (tęsinys)

Draugystė su „perfekcionistu“ 3 (tęsinys)

 

(Į pradžią)

11:25 Ką tik su Klaidu sužaidėme šaškių partiją. Tris kartus laimėjau aš, o vieną jis. Lūzeris. Juokauju šiaip, bet buvo smagu. Man labai įdomu, ar tik alkoholis ir narkotikai privertė jį čia atsidurti… Taip noriu jo paklausti, bet bijau. Dar sureaguos kažkaip ne taip, pagalvos, kad noriu krapštytis po jo gyvenimo skaudulius ir išpešti informacijos, kurią kam nors išplepėčiau. Šiandien jis pakvietė mane vakare pasivaikščioti po apylinkes. Mums čia leidžiama išeiti tik į kiemelį, apeiti aplinkui pastatą ir grįžti atgal. Kadangi oras puikus, galėsime ir daugiau laiko praleisti lauke. Keista, kad nieko šiandien nerašė Tajus. Reikia jam parašyti.

Aš Tajui: Labutis, kaip tu?  😛 

Kada atrašys – tada, o aš dabar eisiu parelaksuoti į tuos minkštus odinius fotelius. Gera ta knyga, kurią Lidija atvežė, vadinasi „Tamsos valdytoja“. Gal gulėdama čia visą perskaitysiu.

12:55 Jau pradedu po truputį apsiprasti. Rūpestis, priežiūra, įdomūs žmonės… Savijauta visai kitokia. Nepaisant to, kad ne vienas pacientas atrodo kaip zombis (kaip ir aš pati), nes lėtai vaikšto, vos juda, atrodo kaip paralyžiuoti… Mūsų šitame skyriuje guli penkiolika. Už pusvalandžio bus grupinė terapija, ir visi pasakos apie savo problemas… tarp jų ir aš. Nenoriu, bet sako, kad labai veiksminga, nes kai garsiai išsakai problemą žmonėms, kurių beveik nepažįsti, pasidaro lengviau. Ir dar kai išgirsti, jog kiti irgi turi didelių problemų, supranti, kad esi ne vienas.

Įdomu, kur dingęs Tajus. Paprastai jis pats pirmas iš ryto parašo, o dabar jau pietūs, ir vis dar tyla. Gal įsikniaubęs į mokslus, kaip ir įprastai. Jis protingiausias jaunuolis iš viso mano draugų rato. Neturi nė vieno aštuoneto, dalyvauja įvairiose olimpiadose, konkursuose ir užima prizines vietas. Visiškas tiksliukas. Kai jis užima kokią prizinę vietą matematikos olimpiadoje, aš tuo metu užimu solistų konkurse. Taip ir sveikiname vienas kitą su visiškai skirtingų dalykų laimėjimais. Bet už tai kaip būna smagu: jau įpratę, kad kai tik kuris ką nors laimime – nuperkame po didelį „Milkos“ šokoladą kaip sveikinimo dovanėlę ir kartu sučiauškiam. Net užsimaniau dabar.

14:30 Aš ką tik po grupinės terapijos. Sužinojau visko daug apie kitus, pati truputį užsiminiau, kaip čia atsidūriau ir dėl ko, sužinojau šiek tiek apie Klaido gyvenimą. Bet to užteko, kad suprasčiau, kaip jam šiuo metu yra sunku. Jis prie visų mūsų sugebėjo papasakoti, kaip prieš porą metų buvo pašautas, ir iki šiol pilve turi didžiulį susiūtą randą. Nežinau smulkmenų ir kaip viskas tenai vyko, kad taip baisiai jam nutiko, bet tai yra žiauru. Nukrėtė šiurpas mane vien išgirdus, kai jis taip pasakė prie visų. Aš tikrai būčiau bijojusi pasakyti apie tokį baisų gyvenimo įvykį. Dabar dar labiau noriu viską sužinoti. Gal, jeigu daugiau bendrausime, net parodys savo randą?.. Nes realiai niekada nesu mačiusi šautinės žaizdos. Noriu viską apie tai sužinoti.

Tajus: Sveika… Žinok, šiuo metu jaučiuosi belekaip, tad nepyk…

Aš: Kas nutiko???

Tajus: Vakar vakare sugalvojau, kad galbūt galėčiau nustebinti Gertrūdą. Atvažiuosiu pas ją į namus iš pat ryto su gėlėmis, nieko nesakęs, ir pasveikinsiu su penkių mėnesių draugyste. Taip ir padariau. Buvau prie jos namų apie 9 val., priėjau prie durų, rankose laikiau trylika tamsiai raudonų rožių, paskambinau į duris ir laukiu. Laukiu, laukiu, vėl skambinu į duris – niekas neatidaro. Nors šimtu procentų esu įsitikinęs, kad ten tikrai kažkas yra, girdisi tylūs balsai, bet niekas nepasijudina link durų. Prastovėjau gal dešimt minučių, susinervinau, paskambinau Gertrūdai telefonu. Tada išgirdau, kad jis skamba pas ją namuose. Ji atmetė skambutį. Skambinau dar penkis kartus, kol ji visai išjungė mobilųjį. Nulipau į pirmą aukštą, prabuvau dvidešimt minučių, tikėjausi, kad kažkas išeis, ir tada išgirdau atsidarant jos namų duris.Pasislėpiau antrame aukšte, o kai liftas sustojo, iš jo išlipo… Gertrūdos buvęs vaikinas. Viskas man pasidarė aišku. Grįžęs namo jaučiausi suknistai, prisipažinsiu, vos neapsiverkiau. Ištryniau ją iš visur: feisbuko, skaipo, snepčato, iš telefono adresatų, kad niekur daugiau jos nematyčiau. Manau, supranti dabar, kaip jaučiuosi. O buvau viską taip suplanavęs. Išleidau beveik visus savo pinigus kelionei, dar nupirkau gėlių, tikrai taip stengiausi, o išėjo šūdas. Jei norėsi, galėsiu tau tas gėles atiduoti, nes jos dabar pas mane namie stovi ir ruošiuosi išmesti. Nors kažin ar atlaikys iki to laiko, kol išleis tave iš ligoninės.

Aš: Eina sau, Tajau… Tikrai nebūčiau galėjusi patikėti, kad Gertrūda taip pasielgs. O gal jis tik šiaip atėjo pas ją pabendrauti, kaip paprastas draugas? Nors tokie jos ignoravimo gestai sako ką kita… Ką tik pamatei, kad ji tavęs neverta, todėl tiesiog pamiršk ir stenkis negalvoti. Ne visada pavyksta taip, kaip tikiesi. Žinau, kad sunku, bet jeigu jai nerūpi, tai neturi rūpėti ir tau. Laikykis, aš su tavimi.

Jeigu atvirai, tai perskaičiusi Tajaus žinutę ir apsidžiaugiau, ir nuliūdau vienu metu. Apsidžiaugiau, nes pagaliau jis suprato, kad Gertrūda ne jam, dabar jis laisvas ( 🙂 ) ir bent jau sužinojo visą tiesą apie tą tundrą. O nuliūdau, nes žinau, kad jam dabar yra skaudu dėl to, kas įvyko. Puikiai suprantu, kaip jis jaučiasi, nes man panašiai buvo su Gustu. Ir, ačiū Dievui, viskas baigėsi. Dabar Gertrūdos žiauriai nekenčiu. Man ji ir taip nelabai patiko, kai pradėjo draugauti su Tajumi, bet dabar ypač, kad šitaip šlykščiai pasielgė su mano geriausiu draugu! Bent būtų į akis pasakiusi kažkaip, o dabar parodė didelę nepagarbą jam. Vargšas, man tikrai dėl jo skaudu, nenusipelnė būti šitaip pažemintas ir išduotas… Tajus visada viską suplanuoja iki pat smulkmenų, o jeigu nepavyksta, labai dėl to išgyvena. Ir kaip jam padėti?

(Bus daugiau)

10 komentarai(-ų) “Draugystė su „perfekcionistu“ 3 (tęsinys)

  1. Is tiesu idomu. Perskaiciau gana greitai. Rekomenduoju visam jaunimui nes rasite daug bendro tarp savo gyvenimo ir sios knygos gyvenimo. Laisvas stilius padeda labiau isijaust ir lengviau skaitosi.

  2. Ar ilgai bus kankinama su ištraukomis, ar greitai pasirodys knyga? Skaitai skaitai, įdomu, ir staiga pasibaigia…

  3. Knyga atspindi jaunimo, paauglių gyvenimą, o žargonai dar labiau leidžia įsijausti. Ši knyga puikiai tiktų tiek paaugliams, tiek suaugusiems,tėvams. Daugelis paauglių jaučiasi nesuprasti, todėl, manau, būtent ši knyga būtent nuneš į nelengvą kasdienybę iš jaunuolio perspektyvos. Buvo malonu skaityti ir patirti jaunatvišką dvelksmą! Sėkmės kūryboje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE