Pagrindinis > Naujienos > Dvidešimt metų su krašto daina „Gijoje“

Dvidešimt metų su krašto daina „Gijoje“

 

Marijampolės neįgaliųjų draugijos folkloro ansamblis „Gija“, vadovaujamas Danutės Jančienės, šiemet lapkričio 20 d. minėjo kūrybinės veiklos dvidešimties metų jubiliejų. Ta proga surengė šventinį koncertą Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos parodų salėje. Į koncertą pasveikinti kolegų atvyko Lenkijos Punsko etnografinis ansamblis „Gimtinė“ (vadovė Aldona Vaicekauskienė), daug oficialių svečių. 

Pristatydami savo nueitą kūrybinį kelią ansambliečiai pabrėžė, kad visada stengėsi atlikti savo krašto folkloro repertuarą, išlaikyti autentišką kūrinių perteikimo būdą. Koncertinėje programoje ansamblis akcentuoja pagarbą ir meilę gimtajam kaimui, senosioms tradicijoms, žmonių tarpusavio santykiams. Be dainų atlikėjai pasitelkia liaudies žaidimus, oratorijas. Jubiliejiniame koncerte taip pat skambėjo dainos ir pasakojimai, kuriuose ypatingas dėmesys skiriamas auginamam lineliui, lininiam rankšluosčiui, lydėjusiam lietuvį svarbiausiais gyvenimo momentais nuo gimimo iki pat mirties.

Ansamblis dalyvavo trijose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, o koncertų šalies ir savivaldybės salėse nesuskaičiuosi. Lietuvos liaudies kultūros centras yra įvertinęs kolektyvą už aukštą mėgėjų atlikimo lygį. 2008 m. ansamblis, padedamas Liaudies kultūros centro, yra išleidęs autentiškų dainų rinkinį „Dainos iš Sūduvos“.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE