Pagrindinis > Regione > Kultūra > Dvidešimt penki žingsniai kūrybos keliu

Dvidešimt penki žingsniai kūrybos keliu

Vasario 14 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko renginys „Pavasario link…“, skirtas Kalvarijos literatų klubo „Rasa“ 25-mečiui paminėti. Jo metu buvo prisiminti vykę renginiai, susitikimai, išvykos. Literatai skaitę savo eiles, skaitovai gražiai pristatė renginyje negalėjusių dalyvauti klubo narių kūrybą. Renginį papuošė dainuojamoji poezija – už  muziką ir dainas dėkojame Jurgitai Arelienei. Renginio išvakarėse buvo uždegtos žvakutės ant mirusių literatų kapų Kalvarijos kapinėse.

1997 m. vasario 14 d. šioje bibliotekoje pirmą kartą rinkosi Kalvarijoje gyvenantys literatai ir meno kūrėjai. Susipažinimo vakaras peraugo į ilgalaikę veiklą – buvo nuspręsta įkurti klubą. Nuo jo įkūrimo iki 2014 m. metų jam vadovavo Asta Jankeliūnienė.  Vėliau, iki 2022 m. literatams vadovavo Šarūnas Sejūnas. Klubo 25-mečio renginį vedė Vilija Vilkelienė. Jai tai – pirmasis renginys, kaip Kalvarijos literatų klubo „Rasa“ vadovei.

Literatų klubo „Rasa“ gyvavimo metais vyko daug ir įvairių literatūrinių renginių bei parodų Kalvarijos krašte ir visoje Lietuvoje. Gražiai bendradarbiauta su Kazlų Rūdos literatų klubu „Girių versmė“, Vilkaviškio „Seklyčia“, Šakių „Lygumų šaltiniu“, Marijampolės „Sietynu“, Alytaus „Tėkme“, Lazdijų „Jotvingiu“, Vilniaus pašto darbuotojų literatų klubu „Laiškas“ ir kt. Klubo renginiuose buvo laukiami ir pavieniai literatai iš Kauno, Vilniaus, Punsko ir kt.  Bendri renginiai, vienų pas kitus viešnagės skatino drąsiai žengti kūrybiniu keliu, ieškoti poetinio žodžio skambesio, meninio žaismingumo, o svarbiausia – bendrystės.

Kalvarijos literatų klubas „Rasa“ vienija ne tik literatus. Čia buriasi tautodailininkai, menininkai, dailininkai, skaitovai. Klube – vietos užtenka visiems, kas myli literatūrinį žodį ir meną. Kalvarijos literatai išleidę nemažai savo kūrybos knygų – jas galite rasti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir pasiskolinti į namus. 

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE