Pagrindinis > Regione > Kultūra > Fotoparodos ir knygos „Lietuva 1988–1993“ pristatymas Marijampolėje

Fotoparodos ir knygos „Lietuva 1988–1993“ pristatymas Marijampolėje

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse Kraštotyros muziejuje pristatytas naujas menininko Romualdo Požerskio fotoalbumas „Lietuva 1988–1993“ir atidaryta fotografijų, fiksuojančių dramatiškus istorinius įvykius – nuo pirmųjų Sąjūdžio mitingų iki sovietinės kariuomenės pasitraukimo iš Lietuvos, paroda.

Renginyje dalyvavo nuotraukų autorius Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius R. Požerskis.

Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus išleistame leidinyje, skirtame istoriniams įvykiams, vedusiems į Nepriklausomybės atgavimą, publikuojama 313 juodai baltų fotografijų. Jos atrinktos iš aštuoniolikos tūkstančių kadrų, įamžintų nuo 1988 iki 1993 metų. Leidinį papildo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Atkuriamojo Seimo pirmininko, profesoriaus Vytauto Landsbergio, Prezidento Valdo Adamkaus ir kitų žymių asmenybių prisiminimai apie lemtingus Lietuvai įvykius ir tų įvykių vertinimai iš šiandienos perspektyvos.

Fotomenininkas Romualdas Požerskis, pristatydamas knygą, sakė, kad nuotraukose įamžinti ne tik svarbūs įvykiai, istorijos dokumentiniai vaizdiniai, bet ir jų dalyvių išgyvenimai, patirtos emocijos.

Kraštotyros muziejaus direktorius Antanas Pileckas padėkojo knygos ir fotografijų parodos autoriui R. Požerskiui už puikią galimybę pažvelgti į istorinius įvykius, įamžintus meniniu požiūriu vertingose fotografijose, ir prisiminti tuos svarbius įamžintus faktus.

Fotografui Romualdui Požerskiui 1990 m. suteiktas Lietuvos Nacionalinės premijos laureato vardas. 2004 m. už indėlį į Europos kultūros paveldo puoselėjimą ir saugojimą Vienos universitete Austrijoje įteikta mecenato iš Hamburgo Alfredo Toepferio premija. 2005 m. jis apdovanotas ordinu ,,Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, 2006 m. Lenkijos prezidento ,,Auksiniu Kryžiumi“ už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą.

Paroda, kurioje pateikiami menininko Romualdo Požerskio išskirtiniai kadrai, pasakojantys apie kelią į laisvę, atskleidžiantys žmonių išgyvenimus, Kraštotyros muziejuje veiks iki kovo 31 d.

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Autorės nuotraukos.

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite