Pagrindinis > Naujienos > Gegužės 27-oji – Kaimynų diena

Gegužės 27-oji – Kaimynų diena

 

Ar bendraujate su savo kaimynais? Ar bent pasisveikinate su jais susitikę? Kiekvienas miestas susiduria su augančiu socialiniu abejingumu ir solidarumo tarp piliečių trūkumu.

Gegužės 27 d. Europoje minima Kaimynų diena. Pirmą kartą ji buvo paminėta 1999 m. Prancūzijoje, dabar tai vyksta visoje Europoje.

Kaimynų dieną vyksta renginiai, skirti skatinti bendravimą, kad žmonės geriau pažintų vieni kitus ir pradėtų labiau bendrauti bei spręsti vietos problemas. Kaimynai raginami tiesiog savo kieme, gatvėje ar sode suruošti nedidelę šventę, sukviesti visus prie bendro stalo ar organizuoti kitas bendras veiklas, kurios paskatintų ne tik susipažinti, tačiau ir aktyviai dalintis mintimis bei idėjomis, kaip kurti gražesnę, saugesnę bei malonesnę savo gyvenamąją vietą. Ši diena – puiki proga šnektelėti apie tai, kaip ir kuo gyvenate, kuo kvėpuoja Jūsų bendras kiemas, gyvenantys jame žmonės, o, žiūrėk, gal ir naujų idėjų, minčių atsiras, kaip gyventi ramiau, saugiau ir bendruomeniškiau.

Su Kaimynų diena glaudžiai susijusi policijos pareigūnų ir gyventojų organizuojama „Saugios kaimynystės“ veikla – bendruomenės narių saugios aplinkos kūrimas ir savitarpio pagalba sunkiais ar pavojingais gyvenimo atvejais, keitimasis informacija, kaimyno namų bei turto apsauga jam nesat namuose ir pan. Visi gyventojai raginami apsilankyti Miesto policijos nuovadoje (Marijampolėje Kauno g. 53) pas bendruomenės pareigūnus, kurie supažindins su saugių kaimynysčių veikla, jos privalumais bei atsakys į rūpimus klausimus.

Šia proga Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas dar kartą skatina susiburti su kaimynais, pasikeisti kontaktais, pasidalinti patirtimi, pastebėti patį šauniausią, pastabiausią,  bendruomeniškiausią ir labiausiai besirūpinantį saugumu kaimyną, kuris visuomet ištiesia pagalbos ranką. Geri kaimynai – dovana, kurios svarbumą ir naudą daugelis mūsų nepelnytai pamiršta.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE