Pagrindinis > Dėmesio! > Gydytojas gali anksčiau nutraukti koronavirusu sergančio paciento izoliaciją

Gydytojas gali anksčiau nutraukti koronavirusu sergančio paciento izoliaciją

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad keičiasi izoliacijos nutraukimo tvarka ir ji gali būti nutraukta anksčiausiai po 10 dienų. Žmogaus pasveikimui, kuris sirgo koronavirusu (COVID-19), nustatyti nebereikia atlikti papildomo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio ištyrimo PGR metodu, tačiau pabrėžiama, kad pacientas laikomas pasveikusiu ir gali nutraukti izoliaciją tik gydančio gydytojo sprendimu. Naujovės inicijuotos atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas.

Ministro įsakymu nustatyta, kad lengva koronaviruso (COVID-19) forma sergantiems pacientams izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai.
Izoliaciją galima nutraukti po 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientui šio viruso simptomai susilpnėjo ir jis nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, šiems pacientams, sergantiems koronavirusu:
☑️sunkia koronaviruso forma sergantiems;
☑️kurių silpnas imunitetas;
☑️kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
☑️kurie dirba palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose;
☑️kurie gyvena socialinės globos įstaigose;
☑️kurie dirba socialinės globos įstaigose;
☑️esantiems laisvės atėmimo įstaigose;
☑️dirbantiems laisvės atėmimo įstaigose.
Pacientams, sirgusiems besimptomės formos koronavirusu, izoliacija gali būti nutraukiama po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.

Taip pat nustatytas specialus kodas, kurį gydytojai nuo šiol turi suvesti į e sveikatą tam, kad duomenis apie pasveikusius žmones automatiškai pasiektų Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Taip palengvinamas darbas gydytojams – jiems nebereikės pildyti papildomų dokumentų apie pacientų izoliacijos nutraukimą ir pasveikimą ir teikti jų NVSC.

Izoliacijos nutraukimo schema https://sam.lrv.lt/…/Izoliacijos%20nutraukimo%20schema…

Informaciją taip pat rasite https://sam.lrv.lt/…/gydytojas-gali-anksciau-nutraukti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE