Pagrindinis > Naujienos > Gyventi sveikai mokėmės Danijoje!

Gyventi sveikai mokėmės Danijoje!

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla jau antrus metus dalyvauja Erasmus+ KA2 veiksmo projekte „Mokomės gyventi sveikai“. Ketvirtasis mobilumas vyko Danijoje, Sct. Hans mokykloje Odensėje, sausio 20-26 dienomis.

Danija ne tik prieš keletą metų paskelbta laimingiausia šalimi pasaulyje, bet ir šių metų reitingai teigia, kad tai korupcija nesusitepusi šalis. Tuo išties galėjome ir patys įsitikinti. Sąžiningumas danams labai svarbi savybė, kaip ir punktualumas, atsakomybė. Mokykloje visos veiklos perkeltos ant mokinių pečių, taip jiems ugdant atsakomybę ir lygių teisių galimybių suvokimą. Danijoje tiek bet kuris mokyklos darbuotojas, tiek direktorius turi tas pačias teises ir sąlygas. Jie kartu pietauja, sportuoja ar priima sprendimus. Išklausoma ir vertinama kiekvieno nuomonė. Mokytojus mokiniai vadina vardais, be jokių titulų. Taip pat šiukštu neskirstomi žmonės pagal lytį, vyras moteriai niekada neatidarys durų ar nepraleis pirmos, nes Danijoje vyras galėtų būti apšauktas feministinių pažiūrų asmeniu.

Mokyklos koordinatoriai Simon ir Pernille į projektą įtraukė visą 8 klasę. Veiklos mokykloje prasidėjo pažintimi vienų su kitais bei mokykla, vėliau svečiai pristatė užduotis, kurias atliko savo mokyklose. Tai trumpos skanduotės ir sportiniai galvosūkiai, naudojami pamokų metu sustiprinti dėmesį ir emocinį gerbūvį. Vėliau mokytojas Morten Reister pristatė inovacijų dalyką ir parengė užduotis mokiniams mūsų projekto tema. Beje, inovacijų dalykas yra įtrauktas į privalomų mokomųjų dalykų sąrašą. Mokiniai tapo gidais ir po pietų vedė ekskursiją po Odensės senamiestį. Antradienis prasidėjo joga, mat pradinių klasių mokytojai taip pradeda pamokas, nes tiki jogos galia gelbstint nuo išsiblaškymo ir nedėmesingumo.

Daug pristatymų ir namų darbų buvo praktiškai įgyvendinti per šią savaitę. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ir kvadrato turnyre, ir gamino visiems projekto dalyviams vakarienę, pristatė savo pieštus marškinėlius, netgi išbandė žiemos maudynes, kai pirmiausia šokama į lauko baseiną, o tik vėliau sušilti einama į sauną. Visi projekto dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti ir Danijos sostinę Kopenhagą, nors stingdė drėgnas klimatas. Taip pat išbandė čiuožinėjimą su pačiūžomis ir dviračių treką velodrome. Puikios savaitės sveikatingumo veiklas vainikavo pažymėjimų įteikimas mokiniams ir mokytojams.

Kaip pastebėjo į projektą keturis mokinius ( Rimvilę, Ugnių, Joną ir Danielių) vežę mokytojai Odeta Gluoksnytė bei Artūras Lazauskas, Danija stebina infrastruktūra. Dviračių šalyje daugiau nei automobilių. Ir mums teko išbandyti šią transporto priemonę visos viešnagės metu.

Projekto koordinatorė Odeta Gluoksnytė ir tikybos mokytojas Artūras Lazauskas

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE