Pagrindinis > Dėmesio! > Holokausto aukų vardai pirmą kartą nuskambės Marijampolėje

Holokausto aukų vardai pirmą kartą nuskambės Marijampolėje

 

Rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų  genocido dieną, jau šeštus metus įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose rengiama pilietinė iniciatyva VARDAI, kurios metu perskaitomi Holokausto aukų vardai ir pavardės. Šiemet pirmą kartą į šią iniciatyvą įsilies ir Marijampolė.

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus duomenimis, Šešupės slėnyje, buvusio sovietinio karinio dalinio teritorijoje, 1941 m. birželio-rugpjūčio mėnesiais buvo nužudyta ir palaidota apie 5090 gyventojų. Kaip ir daugybės kitų tragedijos aukų, jų vardai ir pavardės kelis dešimtmečius buvo ištrintos iš miesto atminties. Iniciatyva VARDAI siekiama padėti suvokti, kad už sausų tragiškos statistikos skaičių slypi realių žmonių likimai, ir sugrąžinti buvusių gyventojų vardus į miesto istoriją ir atmintį.

Holokausto aukų vardų skaitymai Marijampolėje vyks Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje, buvusioje sinagogoje. Renginyje bus perskaitytos 1206 Marijampolėje nužudytų žydų pavardės – tiek, kiek jų pavyko surasti Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centro archyvuose.

Renginyje kviečiami dalyvauti visi miesto gyventojai, nepriklausomai nuo amžiaus, išsilavinimo ar socialinės padėties. Atvykusiems bus išdalinami lapai su Holokausto aukų Marijampolėje vardais ir pavardėmis. Vienam žmogui perskaičius gautą sąrašą, toliau skaityti stos kitas žmogus. Išankstinės registracijos nėra – laukiami visi, turintys galimybių atvykti ir matantys šios iniciatyvos prasmę. Nenorintys ar negalintys skaityti, bet norintys pabūti drauge ir pagerbti tragedijos aukas taip pat laukiami galerijoje.

Renginio pradžioje susirinkusiųjų laukia trumpas istoriko Benjamino Mašalaičio pasakojimas apie Marijampolės žydų istoriją. 

Iniciatyva VARDAI Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje (P. Butlerienės g. 5, Marijampolė) vyks rugsėjo 23 d. nuo 16 valandos. Planuojama viso renginio trukmė – apie 2 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE