Pagrindinis > Dėmesio! > Instaliacija „Projektorinė. Kino teatras regione“ – Marijampolėje

Instaliacija „Projektorinė. Kino teatras regione“ – Marijampolėje

Pavasarį vilniečius kvietusi pro specialų žiūroną pažvelgti į Lietuvos regioninius kino teatrus, instaliacija „Projektorinė. Kino teatras regione“ vasarą leidžiasi į kelionę po Lietuvą. Antroji stotelė – Marijampolėje esantis kino teatras „Spindulys“, kur liepos 21 d. 18 val. susirinkusiems žiūrovams bus pristatyta instaliacija-tyrimas, o 18.30 val. vyks nemokama dokumentinio filmo „Kalbant apie medžius“ („Talking about Trees“, rež. Suhaib Gasmelbari, 2019) peržiūra. Tai – pasakojimas apie keturis bičiulius iš Sudano, siekiančius savomis jėgomis atgaivinti apleistą kino teatrą.

Filmo anonsas: https://youtu.be/BnPxyx3GDs4

Pernai medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ pradėjo kino kultūros tyrimą Lietuvos regione ir kartu su fotografu Simu Lin leidosi į kelionę po šalį siekdami įamžinti kino teatrų istorijas, pastatų ir vietovių unikalumą bei jiems būdingus bruožus. Tyrimo metu archyve aptiktas 1988 m. dokumentas, kuriame pateiktas Lietuvos kino teatrų ir kino rodymo įrenginių sąrašas. Šis tapo atspirties tašku senųjų kino teatrų paieškai. Tyrimas atskleidė, kad iš 260 sovietmečiu Lietuvoje veikusių kino rodymo erdvių apytikriai 160 buvo kino teatrai, kurių beveik absoliuti dauguma – apie 140 – buvo šalies regionuose, t. y. stovėjo ne Vilniuje ar Kaune. Dauguma jų šiandien yra pakeitę savo pirminę išvaizdą.

Instaliacijoje demonstruojamuose kadruose užfiksuoti 16 Lietuvoje išlikusių kino teatrų ir jų interjerų. Įamžinti tiek veikiantys (Alytuje – kino teatras „Dainava“, Marijampolėje – „Spindulys“, Gargžduose – „Minija“, Alantoje bendruomenės įkurtas kino teatras „Virinta“), tiek paskirtį pakeitę ar apleisti kino teatrai.

Instaliacija įsikūrs šalia kino teatro „Spindulys“ (Kauno g. 13, Marijampolė), ją aplankyti galima liepos 21 d.–rugpjūčio 2 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE