Pagrindinis > Naujienos > Išėjau į miestą

Išėjau į miestą

Sveikatos generolo Verygos „aukso amžius“ baigėsi. Visa Lietuva ir mūsų miestas lengviau atsikvėpė nuo gąsdinimų, draudimų ir nuo kasdienių minėto kovotojo už mūsų sveikatą pasakų-nepasakų, ką jis rytoj mums leis arba uždraus. Retam pasisekė sutikti baisiojo viruso auką, bet dažnas „užsikniso“ nuo tokio gyvenimo.

Taigi, išėjau į miestą pažiūrėti, kaip suvalkiečiai gyvena. Karšta ir tvanki lietuviškos vasaros diena neatgrasė marijampoliečių nuo pasisėdėjimų kavinėse, Poezijos parke ir netgi dykynėje, kuri pavadinta patriarcho Jono Basanavičiaus vardu. Tiesa, miesto fontanai vidudienį tik bandė ištrykšti, bet mano matyti vietos gidai bandė įtikinti Marijampolės svečius, kokie įspūdingi jie būna, kai veikia visa jėga. Kačių kiemelyje katės tik laukė vandens: gal rytoj, o gal po savaitės jis pasirodys.

Smagu, kad mūsų bendruomenė karantino metu pasipildė naujais nariais iš Londės ar kitų užsienių, kur jie dirbo mažiausiai pas premjerą Borisą Džonsoną, nes visas vietas prie Karalienės užėmę lenkai. Jų paūbavimai ir pastūgavimai paįvairina karščio nualintą peizažą. Viliuosi, kad atsidarius Karmėlavai jie vėl patrauks konservų skinti, ir miestas susigrąžins kultūringą veidą.

Kino teatro darbuotojai vėl iškabino afišas, baigėsi amerikoniškas filmų žiūrėjimas iš automobilių. Teatras vidurvasarį pastatė naują spektaklį. Į bažnyčias sugrįžo bobutės. Prekybos centruose vėl visi subinėmis trinasi ir perka perka perka. Pasirodė ar išlindo iš pogrindžio automobilių pirkėjai iš mums draugiškų tadžikijų, turkmėnijų ar kitų kazachstanų. Viską pradėsime iš naujo.

Pasivaikščiojimą užbaigiau Miesto sode, arba kitaip – Vytauto Didžiojo parke. Keistai skamba žodis parkas, kai ta dykra labiau panaši į kirtimvietę. Vytautas, aišku, stovi, bet takeliai duobėmis nuėję, o miestelėnų tik vienas kitas – nėra pavėsio. Važiuosiu į mišką, sako, grybai pasirodė. Žmonės sako, ne politikai, o žmonėmis galima tikėti!

Komentaras “Išėjau į miestą

  1. kaip supratau, piktinamasi lietuviais, grįžusiais iš užsienio. Bet kad šie neskambėjo nei policijos žiniose, nei pažįstamųjų kalbose… Toks autoriaus nusistatymas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE