Pagrindinis > Naujienos > Birželio 22 d. prasideda brandos egzaminų sesija

Birželio 22 d. prasideda brandos egzaminų sesija

Jau kitą savaitę (birželio 22 d.) prasideda brandos egzaminų sesija, kuri tęsis iki liepos 21 d. Pirmas egzaminas pagrindinėje sesijoje bus anglų kalbos valstybinis egzaminas, o paskutinis – fizikos valstybinis egzaminas. Liepos 22 d. prasidės pakartotinė sesija, kuri tęsis iki rugpjūčio 4 d.

Egzaminų pasirinkimai nesikeičia jau kelintus metus iš eilės. Daugiausiai moksleivių laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 18 653, matematikos valstybinį egzaminą – 15 965 kandidatai, istorijos valstybinį egzaminą – 8 462 kandidatai, biologijos valstybinį egzaminą –5 935, geografijos – 3 227, informacinių technologijų – 2 579, fizikos – 2 384 kandidatai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas yra privalomas, todėl jį laikys visi, siekiantieji brandos atestato. Valstybinį brandos egzaminą pasirinko 17 268 kandidatai, o mokyklinį – 8 511 kandidatų.

Marijampolėje  lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikys 418 bendrojo ugdymo ir profesinės mokyklos baigiamųjų klasių mokinių, buvę mokiniai ir eksternai, o mokyklinį – 214 kandidatų; anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą – 427, matematikos valstybinį egzaminą – 377 kandidatai, istorijos valstybinį egzaminą – 214 kandidatų, biologijos valstybinį egzaminą – 59, geografijos – 98 kandidatai, informacinių technologijų – 51 kandidatas, fizikos – 59, chemijos –39.

Egzaminus Lietuvoje laikys daugiau nei 26 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokinių.

Brandos egzaminai – be staigmenų, bet su didesniais saugumo reikalavimais

Brandos egzaminų sesijoje, be pasikeitusių datų ir didesnių saugumo reikalavimų, netikėtumų neturėtų kilti. Mokyklos ir savivaldybės administracijos atstovai pagal Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) rekomendacijas planuoja, kaip bus užtikrinamos tinkamos egzaminų vykdymo sąlygos.

NŠA kiekvieną savaitę savivaldybių atstovai dalyvauja susitikimuose, kuriuose aptariamos egzaminų vykdymo procedūros: kaip tinkamai parengti patalpas, kaip užtikrinti mokinių ir vykdytojų saugumą.

Esminis pokytis – egzaminų sesijos prasidės vėliau ir joms keliami didesni saugos reikalavimai. Šiemet egzaminus mokiniai laikys 9 asmenų, o informacinių technologijų egzamine 6 asmenų grupėmis. Pernai egzaminai buvo laikomi grupėmis po 14 asmenų.

Saugumas egzaminų metu bus užtikrinamas didesniais atstumais tarp kandidatų, mažesnėmis egzaminus laikančiųjų grupėmis ir būtinomis dezinfekcinėmis priemonėmis.

Atmintinė abiturientui

Į egzaminą atvykstantys abiturientai, kaip visada, turi atsinešti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, egzamino užduočiai atlikti reikalingas priemones. Jei privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato karantino režimą reglamentuojantys teisės aktai,  dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, bei vienkartines pirštines.

Jeigu teisės aktai reikalavimų nenumato, rekomenduojama savanoriškai dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones bei vienkartines pirštines.

Egzaminų išlaikymo ribos išlieka

Kaip ir ankstesniais metais, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą arba parengti brandos darbą. Kandidatai lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – rinkosi laisvai. Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Taip pat lieka tos pačios egzaminų išlaikymo ribos. Laikant biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, istorijos, matematikos, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinius brandos egzaminus, reikia surinkti 16 proc. užduoties taškų, informacinių technologijų – 20 proc. užduoties taškų, o lietuvių kalbos ir literatūros – 30 proc. užduoties taškų.

Apeliacijų nagrinėjimo tvarka šiemet taip pat nesikeičia – po rezultatų paskelbimo kandidatai per dvi darbo dienas savo mokyklos vadovui gali pateikti prašymą, kad darbas būtų vertinamas iš naujo, ir pridėti argumentuotą informaciją, kodėl vertinimas turėtų būti peržiūrėtas.

Apeliacijos nagrinėjimo metu darbas yra vertinamas iš naujo – jo įvertinimas gali ir padidėti, ir sumažėti arba likti toks, koks buvo.

Daugiau informacijos: Nacionalinė švietimo agentūra

Marijampolės savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE