Pagrindinis > Regione > Kultūra > „Įsižiūrėkime į ano meto žmonių veidus. Jie – šviesūs“

„Įsižiūrėkime į ano meto žmonių veidus. Jie – šviesūs“

Rugsėjo 22 d. Vilniuje Policijos departamente atidaryta Marijampolės apskrities policijos viršininko Skirmanto Andriušio surinktų tarpukario Lietuvos policijos fotografijų paroda. Į ją atvyko pats parodos autorius S. Andriušis, policijos generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis, Policijos departamento darbuotojai, kiti svečiai.

„Matau didžiulę prasmę, kai hobi sutampa su pasirinktu gyvenimo keliu“, – apie šią parodą kalbėjo A. Stončaitis. Ši paroda apkeliaus visas policijos įstaigas, pirmiausia (planuojama, kad jau lapkričio mėnesį) ji bus eksponuojama Marijampolėje.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Skirmantas Andriušis pasakojo, kad jau apie dešimtmetį kolekcionuoja senąsias fotografijas, susijusias su vadinamosios smetoninės policijos gyvenimu. Kolekcionavimo aistra jam nesvetima nuo vaikystės – tuomet, kaip ir daugelis jaunuolių, jis rinko pašto ženklus. Tapęs pareigūnu, ėmė giliau domėtis tarpukario Lietuvos policija. Kaip pats sako, jam įdomios ne visos nuotraukos – tik tos, kuriose yra siužetas, kurios gali papasakoti tam tikrą istoriją. Nuotraukų ieškąs visur – pirmiausia buvo „ištyrinėti“ tėvų, senelių albumai, dabar bendrauja su kitais kolekcininkais, perka, keičiasi, kartais kokią įdomią nuotrauką gauna dovanų.

Parodoje – tik maža dalis Skirmanto Andriušio kolekcijos nuotraukų. Kiekviena jų pasakoja tam tikrą istoriją, mena žmones, su kurių vaikais ar anūkais šiandien vaikštome tomis pačiomis gatvėmis, kurių pavardes dar mename iš nesenos istorijos. „Gerai įsižiūrėkime į ano meto žmonių veidus. Jie – šviesūs“, – apie nuotraukose  įamžintus žmones kalba parodos autorius.

Marijampolės aps. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE