Pagrindinis > Naujienos > Įspūdingo dydžio trispalvė iš Dakaro ralio atkeliaus ir į Marijampolę

Įspūdingo dydžio trispalvė iš Dakaro ralio atkeliaus ir į Marijampolę

Ši rekordinė vėliava – tai marijampoliečio Vytauto Gustaičio įgyvendinta idėja. Minint Lietuvos 100-mečio atkūrimo metines, Marijampolės aeroklubo instruktoriui Vytautui Gustaičiui kilo mintis atlikti šuolį parašiutu išskleidžiant rekordinio vėliavą.

Šių metų Dakaro ralyje Saudo Arabijoje lietuviai sukūrė neregėtą reginį – ant didžiulės uolos Sausio 13-osios proga pakabino įspūdingo didžio trispalvę, tapusią staigmena ir Lietuvos lenktynininkams, ir visiems dalyviams.

Sumanymas pagaminti įspūdingo dydžio Lietuvos vėliavą V.Gustaičiui kilo sužinojus, kad kažkada Kauno parašiutininkų klubo nariai ore buvo išskleidę 212 kv. metrų trispalvę. Marijampoliečiai nusprendė šį pasiekimą pagerinti. Naujos rekordinės, 302 kv. metrų, vėliavos siuvimui ir jos išskleidimui pritarė visas Marijampolės aeroklubo kolektyvas. Sasnavos aerodrome šio ambicingo projekto sumanytojas Vytautas ilgų treniruočių metu sėkmingai išbandė šuolius su pagaminta  didžiule Lietuvos trispalve.

Pernai, rugpjūčio 10 d., aviacijos šventėje Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome išskleidus  šią 302 kv. m (13×23 m) Lietuvos vėliavą, buvo pasiektas ir agentūros „Factum” užfiksuotas rekordas: po parašiutu išskleista didžiausia Lietuvos trispalvė. Šuolį atliko pats idėjos autorius instruktorius Vytautas Gustaitis.

Pasaulį ir Kauną nustebinusią įspūdingo didžio trispalvę Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimo metais pamatysime ir Marijampolėje.

Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis susitiko su Marijampolės aeroklubo vadovu Alvydu Danilaičiu ir aptarė marijampoliečių aviatorių sukurtos didžiausios Lietuvos trispalvės rekordo pasiekimą bei lietuvių įgyvendintą įspūdingą ir netikėtą  jos išskleidimą Saudo Arabijoje.

„Įgyvendintas gražus sumanymas – didžiausia Lietuvos valstybės vėliava neseniai nustebino Dakaro ralio bendruomenę ir paskleidė žinią po visą pasaulį. Tik gal ne visi žinojo, kad buvo išskleista Marijampolės parašiutininkų sukurta rekordinė trispalvė. Didžiuojamės Marijampolės aeroklubo bendruomene, kuri savo pasiekimais garsina ir Marijampolę, ir Lietuvą visame pasaulyje. Norime, kad įspūdingiausią trispalvę pamatytų ir marijampoliečiai, ir kad tai būtų įspūdingas ir nuoširdus sveikinimas Lietuvai Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga iš Marijampolės. Tikime, kad ši trispalvė dar  ilgai bus rekordinė ir papuoš dar ne vieną renginį“, – po susitikimo sakė mero pavaduotojas A. Visockis.

Susitikimo metu sutarta, kad Marijampolėje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio renginius Kovo 11-ąją papuoš ši įspūdinga Lietuvos vėliava, o didžiausios miesto šventės metu Marijampolės aeroklubo instruktorius Vytautas Gustaitis galbūt nustebins išskleisdamas didžiausią Lietuvos trispalvę virš miesto  šuolio parašiutu metu. 

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

Komentaras “Įspūdingo dydžio trispalvė iš Dakaro ralio atkeliaus ir į Marijampolę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE