Pagrindinis > Dėmesio! > Išskirtinė Moldovos ir Rumunijos menininkų darbų paroda Marijampolėje

Išskirtinė Moldovos ir Rumunijos menininkų darbų paroda Marijampolėje

 

Jau šį penktadienį, rugpjūčio 19 dieną, 15.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampolė“ (J. Basanavičiaus a. 8) vyks Moldovos ir Rumunijos menininkų parodos „Vilnius menininkų akimis“ atidarymas.

Šią parodą globoja ir pristato Moldovos Ambasadorius Lietuvoje Valeriu Frija bei Moldovos konsulas Lietuvoje Martynas Urbaitis. Jos metu bus pristatomi dailininkų iš Moldovos – Vadim Palamarcuk, Vladimir Palamarcuk, Gheorghe Țărnă, ir Rumunijos – Alexandra Baciu, Răzvan Mihalcea, Daniela Vîrlan darbai.

„JuozasArt“ galerija ir Europa City viešbutis, kuriems vadovauja tapytojas Juozas Pranckevičius, prieš kelerius metus  ėmėsi  kultūrinio bendradarbiavimo iniciatyvos – „Vilnius menininkų akimis“. Šio projekto tikslas – pritraukti į Vilnių menininkus iš įvairių šalių, siekiant pamatyti, kaip mūsų kultūrinis kontekstas juos veikia, kaip jį interpretuoja savas dailės tradicijas turintys dailininkai.

Projektas tapo tradiciniu, ir štai jau ketvirti metai iš eilės skirtingo formato renginiai pristato mūsų sostinę Europos šalių dailininkams, Lietuvos žiūrovus supažindina su kviestinių svečių dailės tradicijomis.

Pirmasis projekto renginys vyko 2013 metais, buvo surengtas Sankt-Peterburgo (Rusija) dailininkų pleneras. 2014 metais į Vilnių buvo pakviesti Serbijos ir Juodkalnijos menininkai. III-asis projekto renginys Vilniaus žiūrovams pristatė „Šiuolaikinį olandų peizažą“ – tai buvo bene didžiausia Lietuvoje pristatyta Nyderlandų tapybos kolekcija. Šiemet nuspręsta kultūrinius ryšius užmegzti su Moldovos bei Rumunijos dailininkais.

Paroda Marijampolėje bus eksponuojama iki 2016 m. rugsėjo 2 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE