Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Istorinė investicija: nauja gamykla Marijampolėje planuoja tapti didžiausia Lietuvoje

Istorinė investicija: nauja gamykla Marijampolėje planuoja tapti didžiausia Lietuvoje

 

Liepos 12 d. Marijampolėje pasirašyta investicijų sutartis su Danijos kapitalo langų ir durų gamintoja „Dovista“. Marijampolės laisvojoje ekonominėje zonoje įsikursianti įmonė per ateinančius ketverius metus planuoja investuoti iki 50 milijonų eurų ir sukurti apie 300 naujų darbo vietų, o ilgalaikėje perspektyvoje – pastatyti didžiausią gamybos kompleksą Lietuvoje. Marijampolės savivaldybės atstovų teigimu, naujojo investuotojo požiūris į darbuotojus turėtų greitai paversti jį geidžiamiausiu regiono darbdaviu.

„Marijampolei šis investicinis projektas turi didelę reikšmę. Ne vieną mėnesį kartu su „Investuok Lietuvoje“ ir Marijampolės laisvosios ekonominės zonos komandomis dirbome, kad bendrovė pasirinktų mūsų miestą. Ir visgi darbas dar toli gražu nėra baigtas – viso investicinio projekto metu padėsime bendrovei bendraujant su Marijampolės profesinio rengimo centru ir kitomis projektui svarbiomis šalimis. Esame suinteresuoti, kad Marijampolėje investuotojas įsikurtų kaip įmanoma greičiau ir be jokių komplikacijų“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys.

„Velfac“ ir „Rationel“ prekės ženklus valdanti Danijos statybinių konstrukcijų gamybos milžinė Lietuvoje pagamintą produkciją eksportuos į Jungtinę Karalystę ir Airiją. „Didžiausio Lietuvos istorijoje investuotojo atėjimas į Marijampolę rodo, kad sprendimas sukurti laisvąją ekonominę zoną buvo teisingas. Įdėjus daug darbo ir sėkmingai susiklosčius aplinkybėms Marijampolės LEZ tapo šalyje pirmąja tokia zona, kuri beveik visiškai užpildyta. Taigi marijampoliečiai parodė puikų pavyzdį“, – teigia meras.

Ekspertų teigimu, tai yra nestandartinis investuotojas ne tik savo dydžiu, bet ir reikalavimais. Socialinė atsakomybė šiai bendrovei svarbi ne mažiau nei pats verslas. Atstovai norėjo, kad gamyklai skirta vieta būtų ne industriniame rajone, o supama gamtos. Prieš pasirašant sutartį danų kompanijos atstovas Stig Romlund tikino, kad investuotojas sieks įmonę kurti pagal lietuvių kultūros tradicines vertybes, pritraukti vietinę darbo jėgą.

„Investuotojo planai skaitine išraiška yra įspūdingi, tačiau svarbūs ne tik jie. Bendraudami su bendrovės atstovais matėme, kokią reikšmę rinkdamiesi investicijų lokaciją jie teikia socialiniams aspektams, supančiai aplinkai, kad būsimoje gamykloje būtų patogu dirbti tiek vyrams, tiek moterims, net ir šeimoms, turinčioms mažamečių vaikų. Esu tikras, kad „Dovista“ bus vienas geidžiamiausių darbdavių ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje“, – pastebi „ARVI“ grupei priklausančios Marijampolės LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Simonas Petrulis.

Asmuo kontaktams:

Simonas Petrulis, BALTIC FEZ direktorius, mob: 8 650  63 041

Aurelijos Baniulaitienės ir Genadij Batranak nuotraukos.

Investuotojų atstovai pakeliui į savivaldybę. Susitikimo akimirka. Pasirašoma istorinė investicijų sutartis. Sutarties pasirašymo momentas. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE