Pagrindinis > Naujienos > Įvyko akcija „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“

Įvyko akcija „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“

 

Bet koks smurtas prieš vaikus yra grubus vaiko teisių pažeidimas, bet tai vis dar labai didelė šių dienų socialinė visuomenės problema. Pasikartojantys ir vis nauji skaudūs pavyzdžiai visoje šalyje skatina imtis visų švietimo ir socialinės apsaugos priemonių, kad vaikai būtų gerbiami ir mylimi, kad galėtų jaustis saugiai.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė su Marijampolės savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos skyriumi ir partneriais – Kauno apygardos probacijos tarnybos savivaldybių probacijos skyriumi bei Marijampolės „Zonta“ klubu – siekdami atkreipti dėmesį į vaikų patiriamą smurtą ir skatindami šviesti visuomenę, organizavo akciją „Aš neskriaudžiu kitų. Prisijunk ir tu!“ Akcija prasidėjo kovo 24 dieną mokykloje, o jos finalinis renginys vyko J. Basanavičiaus aikštėje gegužės 15 dieną. Aikštė prisirinko vaikų su auklėtojais ir mokytojais. Renginio organizatoriai dar kartą priminė, kaip svarbu neskriausti kitų. „Visada elkitės taip, kaip norite, kad su jumis būtų elgiamasi“, – seną, bet nesenstančią tiesą priminė laikinai Marijampolės savivaldybės mero pareigas einanti Irena Lunskienė. Į aikštę susitikti su vaikais atėjo ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius, Tarybos nariai, Marijampolės „Zonta“ klubo narės, policijos atstovai ir kiti.

Akcijoje dalyvauti buvo kviečiamos Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigos ir šeimos, kurios palaiko šią iniciatyvą. Mokiniai kartu su pedagogais iš siūlų gamino akcijos simbolius – vaiką vaizduojančias lėlytes. Pagamintas lėlytes vaikai parnešė į namus kaip žinią apie vykdomą akciją. Taip pat kiekvienas akcijos dalyvis po vieną pasigamintą simbolinę figūrėlę atsinešė ir į J. Basanavičiaus aikštę. Ten kartu su bendraminčiais šoko bendrą. Taip pat akcijos metu mokiniai aplankė įvairias įstaigas, įsikūrusias miesto centre, ir joms padovanojo akcijos simbolį su žinute, jog visi vaikai nori augti saugūs.

Šią akciją palaikė Irūna Puzaraitė-Čepononienė ir Ineta Puzaraitė-Žvagulienė. Tiesa, jos pačios atvykti į baigiamąjį renginį negalėjo.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE