Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Jaunimo verslumas ugdomas net ir vasarą

Jaunimo verslumas ugdomas net ir vasarą

Marijampolėje, kuri šiais metais yra Lietuvos jaunimo sostinė, liepos 17-22 dienomis vyko tarptautinė jaunimo verslumo ugdymo stovykla „EnterpriseYou“. Stovykloje dalyvavę 30 jaunuolių iš Lietuvos, Islandijos ir Ispanijos ne tik tobulino savo verslumo kompetencijas, bet ir sukūrė daug šiltų ir smagių prisiminimų, užmezgė naujas draugystes.

Visuomenės ir verslo plėtros instituto komanda užtikrino, kad tarpkultūrinėje aplinkoje jaunimas neformaliųjų metodų pagalba galėtų tobulinti savo komunikavimo užsienio kalbomis sugebėjimus ir viešojo kalbėjimo įgūdžius, gebėtų atskleisti savo stipriąsias asmenybės puses ir stiprinti verslumo bei kūrybiškumo gysleles. Per savaitę stovyklos dalyviai išmoko geriau pažinti save, atrado savo naujus užslėptus sugebėjimus, išdrįso išbandyti save naujose veiklose, ugdėsi lyderystės savybes ir mokėsi prisiimti atsakomybę už priimtus sprendimus ir dirbti komandoje siekiant bendro tikslo.

Stovykla prasidėjo nuo kūrybiško savęs pristatymo – jaunimas kūrė vieni kitų meniškus portretus ir taip pristate save, savo pomėgius bei hobius. Vėliau visi kartu gilinosi į marketingo subtilybes ir bandė suvokti, kodėl tam tikrų įmonių logotipai, šūkiai ir netgi melodijos taip gerai yra įstrigusios atmintyje. Kiekvienas jaunuolis sugalvojo save reprezentuojantį logotipą, kurį perkėlė ant marškinėlių.

Susipažinimas su Marijampole, kuri šiais metais yra Lietuvos jaunimo sostinė, vyko per gatvės meną, kuriuo miestas yra itin gerai žinomas. Jaunieji stovyklos dalyviai galėjo patys save įamžinti garsiojoje „Miesto veidasienėje“. Nebijodami iššūkių, stovyklautojai Marijampolėje ieškojo vietų, kurias įamžinus fotografijose, būtų galima sukurti įvairios muzikos albumus ir jų viršelius, taip stengiantis kitu kampu kasdienėje aplinkoje atrasti kadrą, kuriuo būtų pernešama socialiai jautri žinutė.

Bene labiausiai džiaugsmo ir dalyvių įsitraukimo susilaukė verslumo simuliacija. Dalyviai tarptautinėse komandose turėjo iš turimų resursų sukurti bandomąjį verslą, kurį reikėjo pristatyti kitiems stovyklautojams, pakviesti juos naudotis paslaugomis ir už jas sumokėti stovyklos „EnterpriseYou“ pinigais. Stovyklos vadovė Aistė Rutkauskienė džiaugiasi, kad „jaunimas ne pirmus metus stebina savo kūrybiškumu. Šiais metais verslo idėjos apėmė SPA paslaugas, atrakcionus, ateities būrimo meną, drabužių modeliavimą ir netgi tatuiruočių piešimą. Žinoma, verslumo simuliacija yra tik žaidimas, tačiau jaunuoliai geba įsijausti į tikrus verslininkus: skaičiuoja siūlomų paslaugų kainą, mokosi reklamuoti savo verslą, prisikviesti klientus ir siekti pelno“.

Nebuvo užmirštas ir tarpkultūriškumo aspektas – tris pirmuosius vakarus vyko kultūriniai pristatymai, kurių metu dalyviai iš Lietuvos, Islandijos ir Ispanijos supažindino su savo kultūromis, papročiais, šokiais, dainomis ir maistu. Visiems dalyviams linksmiausia buvo išmokti tarti kitų kalbų greitakalbes, kurios pareikalavo nemažai pastangų. Kiekviena šalis parengė labai įtraukiančius pristatymus: lietuviai papasakojo apie žaliuosius Lietuvos miškus bei ežerus, tradicinius patiekalus, pamokino pagrindinių lietuviškų žodžių; islandai pristatė savo šaltąją šalį, pasakojo apie vikingų mitus ir ugnikalnių išsiveržimus, bandė išmokyti kitus savo painiosios kalbos; o ispanai išmokė daugybę įvairių tradicinių šokių ir net padovanojo šalies atributikos – tradicinių vėduoklių iš Sevilijos.

Lukrecija iš Lietuvos sako, kad „ši stovykla man suteikė daugybę naujų galimybių pažinti ne tik kitus, bet ir save. Dalyvaudama veiklose išmokau išreikšti savo idėjas ir norus žodžiais, komandiniu darbu bei išėjimu iš savo komforto zonos, kitomis akimis pamatyti pasaulį, šalis ir jų žmones, įgavau naujų komunikacijos ir lyderystės įgūdžių. Nesigailiu, jog nusprendžiau dalyvauti ir laukiu kitų panašių galimybių!“

Stovyklos įsivertinimo metu buvo galima išgirsti, kad ir kiti dalyviai išmoko išreikšti savo nuomonę ir jausmus, suprato daug apie kitas šalis bei jų tradicijas, turėjo įvairių galimybių atskleisti save stovyklos veiklose, išmoko įsiklausyti ir būti kantrūs, tapo labiau atviresni su kitais.

Vienas iš stovyklos vadovų Vladas Polevičius teigia, kad „tarptautinė jaunimo stovykla „EnterpriseYou“ yra dalis didesnio projekto, kurį kartu su partneriais iš Islandijos ir Ispanijos įgyvendiname dvejus metus. Šios stovyklos programa su visais naudotais metodais ir užsiėmimais atsidurs naujame jaunimo verslumo ugdymo metodiniame leidinyje, kuris bus skirtas su jaunimu dirbantiems asmenims. O ateityje dar nusimato mokymai Ispanijoje su jaunimu dirbantiems asmenims verslumo ugdymo srityje bei sukurto metodinio leidinio pristatymo konferencija Islandijoje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE