Pagrindinis > Naujienos > Joninės 2020: oro žmonės atsigręžė į senąsias tradicijas

Joninės 2020: oro žmonės atsigręžė į senąsias tradicijas

Birželio 23 d. Marijampolės aeroklubo, įsikūrusio Kuzų k., Sasnavos sen., Marijampolės sav., nariai į aerodromą rinkosi ne skrydžiams lėktuvu ar šuoliams parašiutu, o vienas su kitu pasidalinti trumpiausios metų nakties magija, mėgaujantis paprasto žmogiškojo bendravimo džiaugsmu, prisimenant senąsias Rasų, Joninių tradicijas ir jas puoselėjant.

Didžiulė aerodromo pieva tądien virto kupoliavimu lauku, iš kurio buvo surinkta kupolė, nupinti apeiginiai vainikai, šventės metu puošę visų oro žmonių galvas.

Su tam tikru sakralumo jausmu šventės dalyviai, oro stichijos apologetai, pagerbė ir kitas stichijas: žemę, ugnį ir vandenį, pasveikino vienintelį klubo narį, vardu Jonas (Joną Kurtinaitį), o greitai tirpstančią naktį palydėjo dainomis. Visus šventės dalyvius iš oro pasveikino klubo narys, motorizuotos skraidyklės pilotas Petras Šapalas, pažerdamas iš dangaus saldainių lietų.

Marijampolės aeroklubas, visas jėgas dedantis parašiutų sporto puoselėjimui ir populiarinimui, džiugina ir tautiškumo, meilės savo šaliai išraiška (būtent šių jausmų skatinamas klubo narys Vytautas Gustaitis pasisiuvo rekordinę trispalvę ir ją išskleidė danguje, o klubo vadovas Alvydas Danilaitis suorganizavo masinį per 100 parašiutininkų šuolį vienu metu Lietuvos 100-mečio proga). O praėjusi Joninių šventė parodė, jog meilė savo tautai, pagarba jos tradicijoms gali būti reiškiama ir nedideliuose dalykuose.      

Vido Lietuvininko nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE