Pagrindinis > Naujienos > Joninės Marijampolėje – su papročiais ir dainomis

Joninės Marijampolėje – su papročiais ir dainomis

 

Joninių šventimas Marijampolėje prasidėjo dar penktadienį ir tęsėsi visą savaitgalį. Ši tradicinė šventė, su savo unikaliais papročiais įtraukė ne tik vyresniuosius, bet ir pačius mažiausius. Joninių reikšmę ir papročius žino daugelis, tačiau kur ir kaip buvo paminėta ši šventė Marijampolėje?

Pirmieji Jonines švęsti pradėjo patys mažiausieji savo darželiuose. Nuotaikingomis akimirkomis dalinosi lopšelis-darželis „Rasa“ ir lopšelis-darželis „Nykštukas“. Čia vaikai susipažino su tradicijomis ir patys buvo šių tradicijų puoselėtojai – jie ieškojo paparčio žiedo, susitiko su Žolininke, pamatė raganą ir baltą katinėlį, nusiprausė Rasų vandeniu ir žengė pro šventinius vartus. Visą šventę apipynė dainos, šokiai ir žaidimai. 

Penktadienį vakare Jonines pradėta minėti Marijampolės kaimuose. Pirmieji Janinas ir Jonus sveikino Mokolų kaimo šventėje. Čia visus linksmino Marijampolės aeroklubo parašiutininkų pasirodymas, vėliau Countri muzikos kapela „Jovarai“, Gudelių kaimo kapela ir Lietuvos meno žymūnas Alvydas Knyza. Šokti drauge visus kvietė Igliaukos skyriaus retro šokių grupė, Pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Sidabra“.

Šeštadienio vakarą marijampoliečiai patys galėjo rinktis, kur norėtų praleisti Joninių naktį, nes šventės organizuojamos buvo Marių parke, Sasnavoje, Šunskuose ir Valavičiuose.

Marių parke koncertavo „Baltos varnos“ ir „Du Donatai“, Sasnavoje buvo organizuojamas galiūnų turnyras Sauliaus Brusoko taurei laimėti, Šunskuose koncertavo roko grupė „Sun City Beat“, o Valavičiuose – grupė „Žiburys“. Žinoma, kiekvienoje šventė degė laužo liepsnos, buvo organizuojami įvairūs žaidimai, pramogos ir atrakcijos, puoselėjami Joninių papročiai.

Liudvinavo gyventojai Jonines šventė sekmadienį „Jonų vakaruškoje“. Čia pasirodė vietiniai talentai: teatras „Žalias sodas“, grupė „Liudvinavas“. Koncertavo svečiai: grupė „R & R“, vaikų ir jaunimo vokalinis ansamblis iš Meškučių „Žibuoklės“, kaimo kapela iš Jungėnų „Jungvala“.

Komunikacijos skyrius

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Joninės Marijampolėje – su papročiais ir dainomis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE