Pagrindinis > Dėmesio! > Kad dviratininkai kelyje būtų saugūs

Kad dviratininkai kelyje būtų saugūs

Vasarą, keliuose padaugėjus dviratininkų, stebimi pagrindiniai jų daromi Kelių eismo taisyklių pažeidimai – važiavimas be atšvaitų ar šviesą atspindinčių liemenių. Ypač policijos pareigūnams kelia nerimą tai, kad nepilnamečiai, važiuodami dviračiais, nedėvi šalmų ir šviesą atspindinčių liemenių.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenimis, per š. m. 1-ąjį pusmetį šalies keliuose įvyko 119 atvejų, kai motorinės transporto priemonės susidūrė su dviračių vairuotojais, tai 24 proc. įvykių daugiau nei 2016 metais per tą patį laikotarpį. Eismo įvykiuose žuvo 5 dviračių vairuotojai (4 iš jų – šviesiuoju paros metu), dar 147 jų sužeisti (31,3 proc. daugiau nei 2016 m. 1-ąjį pusmetį). Kaip rodo eismo įvykių analizė, didžioji dalis įvykių (apie 85 proc.), į kuriuos patenka dviračių vairuotojai, įvyksta šviesiuoju paros metu ir daugiau kaip pusė – būtent dėl šių eismo dalyvių kaltės.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje 2017 metais įvyko 10 eismo įvykių (5 Vilkaviškyje, 2 Šakiuose ir 3 Marijampolėje), kurių metu buvo sužaloti 9 dviratininkai, 4 iš jų sužeisti dėl savo kaltės. 2016 metais įvykę 8 eismo įvykiai, kurių metu nukentėjo 6 dviratininkai ir 2 žuvo.

Šiais metais policija jau išaiškino daugiau nei 5 000 dviračių vairuotojų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimų, tarp kurių 3 500 neblaivių šių eismo dalyvių. Vien Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai išaiškino 545 dviračių vairuotojų padarytus pažeidimus, iš jų net 258 padaryti neblaivių dviratininkų.

Policija primena, kad važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o išklausiusiems atitinkamą mokymo kursą ir turintiems mokymo įstaigos išduotą pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų asmenims. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (arba vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Policija primena tėvams ar globėjams, kad išleidžiant vaiką važiuoti dviračiu, būtina patiems prisiminti Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir pasirūpinti savo vaikų saugumu. Nepilnamečiui pažeidus Kelių eismo taisykles, už pažeidimą, atsakomybė teks jo tėvams ar globėjams. Nuo 16 metų už padarytus pažeidimus atsako pats asmuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE