Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Nauju Kokolos gatvės šaligatviu – į naujus mokslo metus!

Nauju Kokolos gatvės šaligatviu – į naujus mokslo metus!

 

Degučių mikrorajono mokiniai į „Saulės“ pradinę mokyklą ir Sūduvos gimnaziją Rugsėjo 1-ąją galės žygiuoti nauju Kokolos gatvės šaligatviu. Nors darbų sutartis baigiasi šių metų gruodžio 10 d., rangovas UAB „Parama“ nelaukė termino pabaigos ir atidavė naudotis marijampoliečiams šaligatvį daug anksčiau.

Kovo mėnesio pradžioje Kokolos gatvės gyvenamųjų namų ir įstaigų bendruomenė atsiliepė į Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojo Povilo Isodos raginimą kreiptis gyventojams į savivaldybę, jei nori tvarkytis šaligatvius ir įvažiavimus į kiemus, ir pateikė prašymą Savivaldybės administracijai. „Šaligatvis jau buvo duobėtas, betonas išdaužytas, neatnaujintas nuo pat gatvės įrengimo. Jau buvo nesaugu einantiems mokiniams, netgi nešti šiukšles į kitą gatvės pusę nebuvo jauku“, – sako šios bendruomenės atstovas Vytautas Šiupšinskas, gyvenantis daugiabutyje Kokolos g. 7. Prašymą pasirašė ir keliolika mokinių tėvų. Jau gegužės mėnesį Savivaldybės administracija pasirašė šaligatvio remonto darbų sutartį. „Nesitikėjome taip greitai išvysti statybininkus ir turėti laukiamą rezultatą. Norime padėkoti savivaldybei gyventojų ir „Saulės“ pradinės mokyklos vardu už darbų spartą ir kokybę“, – neslepia džiaugsmo V. Šiupšinskas. Tiesa, turimos lėšos leido atnaujinti šaligatvį tik vienoje gatvės pusėje, ten, kur yra abi švietimo įstaigos.

Anot Kokolos gatvės atstovo, kai kurie gyventojai reikalavo ir „kalnelio“ greičiui mažinti, bet nuomonės išsiskyrė. Dabar gatvės pradžioje (nuo R. Juknevičiaus g. pusės) stovi kelio ženklas „Gyvenamoji zona“. O tai reiškia, kad eismo dalyviams draudžiama važiuoti didesniu kaip 20 km/h greičiu, stovėti įjungus transporto priemonės variklį, mokyti vairuoti, palikti stovėti didesnės kaip 3,5 t didžiausiosios leidžiamosios masės krovininius automobilius, daugiau kaip 12 sėdimų vietų autobusus, taip pat traktorius, savaeiges mašinas ir jų priekabas. Transporto priemonės vairuotojas, įvažiuodamas į kelią iš gyvenamosios zonos, privalo duoti kelią juo artėjančioms transporto priemonėms. Pėstiesiems leidžiama vaikščioti važiuojamąja dalimi visoje gyvenamojoje zonoje, tačiau jie neturi trukdyti transporto priemonių eismui be reikalo. Gyvenamojoje zonoje pėstieji turi pirmumo teisę prieš transporto priemones. jei visi laikysis kelių eismo taisyklių, gyventojams ir mokiniams čia bus saugu ir patogu.

Viešųjų ryšių tarnyba

Odetos Černauskaitės nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE