Pagrindinis > Naujienos > Kaimynai skundžiasi ir policijai

Kaimynai skundžiasi ir policijai

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Marijampolės apskr. VPK) bendruomenės pareigūnė Edita Ežerskienė praėjusią savaitę dalyvavo  Marijampolėje Juknevičiaus g. 22 namo gyventojų susirinkime. Čia gyvenantys žmonės išsakė problemas dėl to, kad šalia gyvenamojo namo laiptinių, po stogeliais, į mokyklą eidami jaunuoliai prieš pamokas rūko, čia pat mėto nuorūkas, gliaudo saulėgrąžas. Gyventojai taip pat skundėsi, kad iš šalia esančio bendrabučio (Juknevičiaus g. 24) ateinantys vaikai prie namo triukšmauja, gadina suoliukus, tvoreles, daužo lauko durų stiklus, įėję į laiptines šiukšlina, triukšmauja.

Gyventojams dėl saugumo patarta paprastas duris pakeisti į saugesnes su kodais ir priminta, kad, pastebėję  daromus teisės pažeidimus, nedelsdami praneštų policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat nuspręsta kartu su nepilnamečių reikalų specialistais organizuoti priemonę, kurios metu bus galima nustatyti prie laiptinių rūkančius ir šiukšlinančius nepilnamečius.

Gyventojai supažindinti su Triukšmo valdymo įstatymu ir Administracinių teisės pažeidimų kodeksu, kuriame numatoma, kad yra vakaro (18.00-22.00 val.) ir nakties (22.00-6.00 val.) laikas. Todėl apie kieme ir gatvėje triukšmaujančius asmenis raginta pranešti policijai.

Visiems padalinti informaciniai lankstinukai apie tai, kaip saugoti savo turtą, patarta apsvarstyti galimybę savo gyvenamojoje aplinkoje susiburti į saugios kaimynystės grupę, siekiant sukurti dar saugesnę gyvenamąją aplinką. Akcentuota, jog artėjant euro įvedimui 2015 metų sausio 1-ąją, visi turi būti budrūs ir pasisaugoti sukčių, bandančių išvilioti pinigus, bei paaiškinta, kaip elgtis esant minėtoms situacijoms, atsakyta į gyventojams kitus rūpimus klausimus. Gyventojams padalinti lankstinukai bei išplatintas Marijampolės apskr. VPK naujienlaiškis, kuriame pateikta informacija ir apie tai, kur bus keičiami litai į eurus.

Bendruomenės pareigūnė su tyrėju Dariumi Padimansku dalyvavo dar viename gyventojų susirinkime Marijampolėje R. Juknevičiaus g. 11 name. Gyventojai skundėsi, kad viename nuomojamų butų gyvenančio vyriškio A. L. namuose besirenkantys asmenys vartoja alkoholinius gėrimus, triukšmauja, bendro naudojimo laiptinėje šiukšlina. Į susirinkimą pakviestas A. L. žadėjo, kad elgsis tinkamai ir dėl jo elgesio kaimynams nebus nepatogumų bei problemų. A. L. įspėtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 19 str. 1 d. – dėl netinkamo elgesio (leidimo savo nuomojamame bute lankytis ir nakvoti asmenims, vartojantiems alkoholį, triukšmaujantiems). Vyrui išaiškinta atsakomybė dėl nusikaltimų bei administracinių teisės pažeidimų, numatytų Lietuvos Respublikos ATPK 178 str., 174 str., 182 str., Lietuvos Respublikos BK 284 str. Apie tai informuotas ir minėto buto savininkas.

Marijampolės apskr. VPK pareigūnai pagal priemonių planą „Bendrabutis“ tikrino daugiabučių tipo bendrabučius, esančius Marijampolės mieste: R. Juknevičiaus g. 24 bei 26, Draugystės g. 13 bei 17, Beržų g. 19 bei 21, Vytauto g. 43, J. Jablonskio g. 2A. Priemonės metu nustatyta 10 pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos ATPK 1851 str. 2 d., bei 3 pažeidimai pagal Lietuvos Respublikos ATPK 178 str. Pažeidėjams paskirtos administracinės baudos, taip pat įvyko prevencinio pobūdžio pokalbiai.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE